jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۵۶۱۹۰   ۲۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۴

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: طی بررسی پرونده پزشکانی که دریافت‌های خارج از تعرفه داشتند، دو پزشک از طبابت محروم و ۶ پزشک دیگر تذکر گرفتتد یا توبیخ شدند.

دو پزشک متخلف از طبابت محروم شدند

علی فتاحی از برخورد نظام‌پزشکی با پزشکانی که دریافت‌های خارج از تعرفه داشتند، خبر داد و اظهار کرد:‌ برخورد با پزشکانی که بیش از تعرفه مصوب از بیماران دستمزد می‌گیرند، در سازمان نظام‌پزشکی موضوع جدیدی نیست و همواره در صورت شکایت بیمار با این پدیده برخورد شده است.

وی در پاسخ به اینکه اگر مردم شکایت نکنند، شما نظارت و برخوردی نخواهید کرد، گفت: نظارت با این موضوع برعهده وزارت بهداشت است، نه نظام‌پزشکی و ما فقط با تخلف‌هایی که به ما منعکس می‌شود، برخورد می‌کنیم.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه‌ای برای برخورد با پزشکان زیر میزی‌بگیر، نیز ابراز کرد:‌از دو سه ماه گذشته کمیسیونی متشکل از نماینده وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی برای برخورد با این موضوع تشکیل شد و 23 پرونده در این کمیسیون پیگیری و برای 14 مورد آن در دادگاه بدوی حکم صادر شده است که قابل تجدیدنظر است.

وی گفت: ‌از آذر تاکنون 10 مورد شکایت برای دریافت‌های خارج از تعرفه پزشکان به ما معرفی شده که 80 درصد این پرونده‌ها تاکنون رسیدگی شده است.

فتاحی به این نکته اشاره کرد که طبق قانون از تذکر و توبیخ گرفته تا محرومیت از کار برای پزشکانی که دریافت‌های خارج از تعرفه دارند، حکم صادر می‌شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها