jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۵۱۳۵۳   ۱۱ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۲۹

زنان در مدیریت ورزشی

داستان 3 زن در فدراسیون ها

درانتخابات ریاست فدراسیون ها و با نامزد شدن زنان برای این پست ها زمینه ریاست حداقل سه نفر از آنان فراهم می شود.

داستان 3 زن در فدراسیون ها

هم اکنون برغم آنکه حدود 50 درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند و تعداد قابل توجهی از آنان نیز در ورزش کشور فعال هستند، اما تنها یک زن از بین 49 رییس فدراسیون سمت ریاست را در اختیار دارد و این مسئله با اعتراض این قشر مواجه شده است.

رباب شهریان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در باره آخرین اقدامات اصلاح اساسنامه فدراسیونها گفت: اصلاح اساسنامه به منظورمشارکت بیشتر بانوان در مجامع فدارسیون های ورزشی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بر این اساس توانمندی زنان دربخش مدیریت ورزش در افزایش می یابد،افزود: با توجه به پیشنهاداتی که مطرح شده است، شرایط به سمت بهبود حضور موثرتر زنان در فدراسیونها فراهم می شود.

به گفته وی یکی دیگر از نتایج اصلاح اساسنامه، حضور نماینده ای از زنان در کسوت مربی، داور و پیشکسوت ورزشی خواهد بود و به نوعی درکنارنماینده ای از آقا یک نماینده ای از زنان هم حضور خواهند داشت.

معاون وزیرورزش وجوانان درادامه بابیان اینکه تصویب اصلاح اساسنامه فدراسیون ها کمی زمان بر است،اعلام کرد: وزارت ورزش وجوانان طی اقدامی جدید شرح وظایف یک صفحه ای را برای نائب رئیسان زن فدراسیون ها به منظور نظارت و مدیریت در فعالیت های ورزشی تدوین کرده است.

شهریان اعلام کردکه این شرح وظایف تاپایان سال به فدارسیونها ابلاغ می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها