jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۴۴۴۳۳   ۲۰ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۱

نتایج تحقیقات محققان آمریکایی نشان می دهد مصرف دوزهای بالای ویتامین C در طول شیمی درمانی می تواند اثر ضدسرطانی شیمی درمانی را تقویت کند.

ویتامین C، ضد سرطان است

محققان دانشگاه کانزاس در آمریکا می گویند وارد کردن ویتامین «C» از طریق تزریق می تواند یک روش درمانی بی خطر، موثر و کم هزینه برای درمان سرطان های تخمدان و دیگر سرطان ها باشد.

به گفته محققان، ویتامین «C» سال هاست به عنوان یک روش جایگزین برای درمان سرطان استفاده می شود

اما نتایج تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد هنگامی که ویتامین «C» از طریق خوراکی وارد بدن شود، به سرعت دفع می شود و تاثیر چندانی نخواهد داشت اما زمانی که این ویتامین با تزریق وارد بدن شود، بیشتر جذب می شود و می تواند سلول های سرطانی را بدون آسیب رساندن به سلول های طبیعی از بین ببرد.

در این بررسی، محققان ویتامین «C» را به سلول های سرطانی تخمدان در موش و در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته تخمدان تزریق کردند و دریافتند سلول های سرطان تخمدان به این روش پاسخ مثبت دادند ولی به سلول های سالم آسیبی نرسید.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها