jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۵۵۱۷ ۲۴ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۰۰

پسری ۲۹ساله، مجرد و سرپرست خانواده هستم. هرچه درآمد دارم خرج خانواده‌ام می‌شود، ۲ خواهرم با من رفتار مناسبی ندارند و به من احترام نمی‌گذارند. تصمیم گرفته‌ام از آن‌ها جدا شوم ولی مادرم به من وابسته است. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

انگیزۀ محبت و ذهنیتی غلط در اکثر آدمها

درک می‌کنم تأمین مخارج یک خانواده ۴ نفره برای یک جوان کار دشواری است. با این حال در درجه اول انگیزه خود را برای حمایت از خانواده مرور کنید! آیا به خانواده کمک می‌کنید که احساس رضایت بیشتری از خودتان داشته باشید؟ یا اینکه دیگران بیش از پیش به شما احترام بگذارند؟ آیا مواقعی در زندگیتان بوده است که ازدیگران انتظار احترام داشته‌اید، اما این احترام لحاظ نشده است؟

گاهی ما به طور «ارادی» رفتارهایی انجام می‌دهیم به قصد اینکه دوباره‌‌ همان اتفاقات گذشته را زنده کنیم، با این تفاوت که این بار دیگران را کنترل می‌کنیم طوری که حتما به نیاز‌های ما پاسخ دهند و در ‌‌نهایت با مدیون کردن، محبت کردن افراطی و بخشیدن آن‌ها و... به آرامش می‌رسیم. البته این رفتار ارادی، غلط است! پس بهتر است به خودتان رجوع کنید! اگر گرفتار چنین رفتار ی هستید خود را تغییر دهید و بدانید که جدایی از خانواده به طور قطع بهترین راه حل نیست. اینکه بتوانیم در کنار عزیزانمان زندگی کنیم و با کاهش توقعات و افزایش صمیمیتمان احساس خوشبختی کنیم یک مهارت ارزشمند است.
>> خراسان/ پریسا غفوریان (روان‌شناس بالینی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر