فروش گوشی‌های مسروقه به ۱۵۰ هزار تومان

موبایل قاپ‌های افغانی دستگیر شدند + عکس

اعضای باند بزرگ کیف قاپی و موبایل قاپی که در محدوده مرکزی سطح شهر، معروف به بهشت سارقان اقدامات مجرمانه انجام می دادند. شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۶۲۹۱۶۰
انهدام باند بزرگ کیف قاپی در تهران

نهم آبان ماه امسال یکی از شهروندان با مراجه به کلانتری 107 فلسطین به مأموران اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 اقدام به سرقت پنج میلیون تومان وجه نقد از وی کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کیف قاپی» و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت 18:30 روز حادثه در ایستگاه مترو میدان فردوسی پیاده شده و به سمت خیابان نجات اللهی در حرکت بودم که یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 با دو سرنشین به من نزدیک شد.

ترک نشین موتورسیکلت که از موتور پیاده شده بود، کیسه پلاستیکی حاوی پنج میلیون تومان وجه نقد را از دستم کشید و بلافاصله سوار موتور شد و هر دو نفر از محل متواری شدند.

با بررسی دوربین های مداربسته محل سرقت، یکی از مجرمان سابقه دار اداره هجدهم به نام «علیرضا . ن» (19 ساله) که پیش از این نیز به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده بود، توسط کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شناسایی شد.

با شناسایی «علیرضا . ن» و انجام تحقیقات پلیسی، در شرایطی که متهم هیچگونه ترددی در محل سکونت خود نداشت، مخفیگاهش توسط کارآگاهان در خیابان مختاری شناسایی و به همراه یکی دیگر از مجرمان سابقه دار اداره هجدهم به نام «علی . م» (20 ساله) دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

دو متهم پس از شناسایی توسط مالباخته، در همان اظهارات اولیه به دهها فقره کیف قاپی و موبایل قاپی در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ویژه در خیابان حافظ، سمیه، فردوسی اعتراف و عنوان داشتند که سرقت های خود را در قالب یک گروه از سارقان حرفه ای انجام داده اند.

با اعترافات «علیرضا . ن» و «علی . م»، شناسایی و دستگیری دیگر اعضای گروه سارقان در دستور کار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در اولین مرحله دو تن از اعضای گروه به نام «حمیدرضا . ل» (19 ساله) و «علی . ع» (21 ساله) در خیابان مولوی دستگیر شدند.

حمیدرضا (سرکرده گروه) و علی نیز پس از مواجه حضوری با دو همدست خود و اطلاع از اعترافات آنها، به ناچار لب به اعتراف گشوده و علاوه بر اعتراف به ارتکاب سرقت های متعدد در مناطق مختلف تهران، دیگر اعضای گروه به نام های «مجتبی . پ» (21 ساله)، «محسن . م» (18 ساله)، «مهرداد . پ» (20ساله)، «علی . غ» (19 ساله)، «حامد . س» (19 ساله)، «پوریا . ح» (28 ساله)، «اسماعیل . ت» (21 ساله) و «سجاد . الف» (22 ساله) را معرفی کردند.

با دستگیری تمامی اعضای گروه در منطقه مولوی و شوش ، برابر اعترافات و اطلاعات بدست آمده در خصوص شیوه و شگرد سارقان در ارتکاب سرقت های متعدد کیف قاپی و موبایل قاپی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که اعضای این گروه از سارقان در قالب گروه های سه یا چهار نفره و با استفاده از موتورسیکلتهای طرح هوندا 125، آپاچی و پولسار (در رنگ های مختلف) اقدام به پرسه زنی در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق مرکزی و مراکز فروش گوشی تلفن همراه و تجهیزات رایانه ای کرده و با استفاده از غفلت مالباختگان اقدام به سرقت می کردند.

سرهنگ علی غیاثوند معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات صریح متهمان به دهها فقره کیف قاپی، گردنبند قاپی و سرقت گوشی های تلفن همراه در مناطق مختلف سطح شهر تهران، از مالباختگانی که در طول سال گذشته و بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا  برای شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها