jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۲۴۱۲۶   ۱۸ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۰۸

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری زنی خبر داد که با سوءاستفاده از شماره حساب یک موسسه خیریه، از یک شرکت پتروشیمی سرقت کرده بود.

کمک به موسسه خیریه، پوششی برای سرقت

سرهنگ محمدمهدی کاکوان با بیان اینکه چندی پیش مردی به نام «ناصر» که صاحب یک شرکت وابسته به پتروشیمی بود با حضور در پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، گفت: مبلغ 10 میلیون تومان پول از حساب وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است، گفت: ماموران بررسی‌های خود را برای واکاوی زوایای پنهان این پرونده آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ماموران این پلیس در بررسی حساب مقصد واریزی به شماره حساب یک موسسه خیریه رسیدند، افزود: ماموران با مراجعه به این موسسه خیریه دریافتند که چندی پیش فردی ضمن تماس با این موسسه خیریه اعلام کرده که قصد داشته مبلغ یک میلیون تومان به این موسسه کمک کند اما سهوا با واردکردن یک صفر اضافه، مبلغ 10 میلیون تومان به حساب این موسسه واریز کرده و از مسئولان خواسته تا 9 میلیون تومان اضافی را به وی برگردانند.

سرهنگ کاکوان با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان موسسه خیریه سارق حین دریافت چک 9 میلیونی توسط ماموران دستگیر شد، افزود: بررسی‌ها نشان داد که سارق زنی 26 ساله به نام «افروز» است که مدتی به عنوان کارمند حسابداری در شرکت شاکی مشغول به فعالیت بوده اما به دلیل اختلافاتی که در مورد بیمه متهم به وجود آمده است این زن از شرکت شاکی خارج می‌شود و پس از مدتی به دلیل آشنایی با رمزهای عبور حساب‌های شرکت اقدام به انجام این عمل مجرمانه می‌کند.

وی ضمن درخواست از صاحبان مشاغل مبنی بر تعویض دوره‌ای رمزهای عبور، اظهار کرد: یکی از شیوه‌های جدید سارقان هدف قراردادن موسسات خیریه است به گونه‌ای که این سارقان برای رد گم کردن از حساب‌های موسسات خیریه سوءاستفاده کرده و پس از انتقال وجه با تماس با موسسات خیریه عنوان می‌کنند که مبلغ را اشتباهی واریز کردند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت ضمن هشدار به موسسات خیریه گفت: از صاحبان موسسات خیریه درخواست می‌شود که در صورت داشتن چنین تماس‌هایی به جای تحویل وجه‌نقد به افراد تماس‌گیرنده، پول را به حسابی که وجه‌نقد برای آنها ارسال شده، بازگردانند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر