jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۱۶۲۶۷   ۲۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۶:۵۳

رئیس پلیس آگاهی استان البرز خبر داد:

دستگیری سارقان 4 میلیارد تومانی در کرج

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان البرز از شناسایی سه باند سارقان حرفه ای منازل ویلایی در سطح کشور و دستگیری اعضای این باندها در کرج خبر داد.

دستگیری سارقان 4 میلیارد تومانی در کرج

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حمیدرضا گل صباحی طی نشست خبری با اصحاب رسانه از تلاش چندین ماهه کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز در شناسایی و دستگیری اعضای سه باند حرفه ای سارقان منازل در استان های مختلف کشور خبر داد و گفت: در طول تابستان سال جاری گزارش های متعددی مبنی بر سرقت منازل ویلایی در سطح استان البرز دریافت شد از همین رو با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله چندین اکیپ ویژه از کارآگاهان مجرب و زبده تشکیل و شناسایی سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با توجه به شگرد و نحوه سرقت منازل ویلایی و آپارتمانی کاملاً واضح بود که این سرقت ها توسط یک باند حرفه ای صورت می گیرد و شناسایی و دستگیری آنها به سادگی میسر نخواهد شد اما از آنجایی که مأموران پلیس آگاهی به کررات موفق به شناسایی و انهدام باندهای حرفه ای شده اند بنابراین پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات جامع پلیسی و استفاده از بانک اطلاعات پلیس و روش های نوین کشف جرم سرانجام پس از دو ماه تلاش شبانه روزی موفق شدند هویت سر دسته و لیدر اصلی سه باند حرفه ای سارقان منازل ویلایی را شناسایی کنند.

سرهنگ گل صباحی اظهار کرد: پس از مشخص شدن هویت اعضای این سه باند شناسایی محل زندگی و پاتوق های آنها در دستور کار قرار گرفت تا اینکه مأموران موفق شدند مخفیگاه تعدادی از اعضای این باند ها را در شهرستان های مختلف استان البرز شناسایی و طی چندین عملیات مجزا و همزمان تعداد شش نفر از متهمان را دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: با دستگیری شش متهم بازجویی و اقدامات فنی به منظور شناسایی سایر اعضای باندها آغاز شد تا اینکه در طول دو ماه اخیر مأموران موفق شدند تعداد 18 نفر متهم و سه نفر مالخر را شناسایی و در عملیات های مختلف دستگیر کنند.

وی گفت: اعضای این سه باند با پرسه زنی در سطح شهر وشناسایی محل های سرقت ابتدا ازطرق مختلف از خالی بودن وعدم حضور صاحبخانه در منزل مطمئن شده وسپس با استفاده از روش دیلم زنی و تخریب قفل درب منازل ویلایی و آپارتمانی اقدام به سرقت جواهر آلات، اشیاء قیمتی، لوازم صوتی و تصویری، قالیچه های گرانبها در سطح استان های البرز، زنجان، قم، قزوین، گیلان و کردستان می کردند.

سرهنگ گل صباحی در ادامه به سوابق کیفری سردسته و لیدر های اصلی این باند ها اشاره کرد و گفت: تعدادی از متهمان دستگیر شده دارای سوابق متعدد کیفری به شرح ذیل هستند.

«سعید – م »، دارای شش فقره سابقه سرقت و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی 9 استان کشور

«شهرام – ب» ، دارای سه فقره سابقه سرقت و تحت تعقیب مراجع قضایی

«سامان – ن» ، دارای دو فقره سابقه سرقت و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی استانهای همدان و کردستان

«مهرداد – ج» ، 18 ساله دارای سوابق متعدد سرقت و به مدت 12 ماه است که از کانون اصلاح و تربیت آزاد شده است.

«مهدی – م» ، دارای هشت فقره سابقه سرقت منزل و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی استانهای مختلف کشور

«احمد – م» ، دارای سه فقره سابقه سرقت منزل

«حمید – ف »، دارای سه فقره سابقه سرقت منزل

سرهنگ گل صباحی اظهار کرد: 18 متهم دستگیر شده که اعضا سه باند حرفه ای سارقان منازل ویلایی و آپارتمان هستند در مجموع به 300 فقره سرقت در استانهای مختلف کشور از جمله استان البرز، زنجان، قم، قزوین، گیلان و کردستان اعتراف کردند.

وی افزود: برابر بررسی کارشناسان، قیمت تقریبی اموال مسروقه توسط این سه باند نزدیک به چهار میلیارد تومان می باشد.

گفتنی است این سه باند در سرقت های خود از خودروهای تیزرو و مدل بالا استفاده می کردند که در این خصوص تمامی خودروهای متهمان شناسایی و توقیف شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان البرز در پایان به منظور پیشگیری از سرقت اموال منازل و اموال داخل خودرو به شهروندان توصیه کرد: اموال قیمتی و با ارزش را هرگز در داخل منازل و یا خودرو نگهدری نکنید و حتی الامکان آنها را به صندوق امانات بسپارید و درب های ورودی، پنجره ها و سایر نقاط احتمالی که از آنجا امکان ورود به منزل وجود دارد مثل کانال کولر را با استفاده از تجهیزات حفاظتی و ایمنی تجهیز و ضریب حفاظتی اماکن خودروها را بالا ببرید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها