jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۲۵۸۱   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۱:۳۱

کشتی حامل 96 پناهجو، شامل 42 ایرانی در بالی اندونزی از سوی پلیس متوقف و ایرانیان 24 ساعت بعد از سوی پلیس بازداشت شدند.

به گزارش جام‌جم و به نقل ازسایت سیدنی مورنینگ هرالد، از 61 پناهجویی که از خروج از کشتی خودداری کرده بودند، در بندر «بنوآ» درخواست شد تا کشتی را ترک کنند؛ اما آنها حاضر به ترک نشدند تا این‌که ساعت 4 صبح دیروز ـ دوشنبه ـ به وقت شرق اندونزی، این افراد از کشتی بیرون‌آورده شدند.

دلیل این افراد این بوده که آنها در خاک استرالیا بوده‌اند و کشتی را به زور به سوی اندونزی بازگردانده‌اند و پلیس اندونزی نیز به کشتی آنها یورش برده است.

گفته می‌شود کشتی در حومه بندر کریسمس آیلند در غرب استرالیا توقیف و بدون این‌که پناهجویان بفهمند، به آب‌های اندونزی پس فرستاده شده است.اما توبا موسیاره، رئیس پلیس بالی می‌گوید کشتی در آب‌های بادونگ شناسایی و با اسکورت دریایی به سوی بندر بازگردانده شده است.

یکی از مسافران در این باره گفت: قاچاقچی معروف جواد محمود، جمعه شب در شمال جاکارتا در همین رابطه بازداشت شده است و سوال اینجاست که وی چگونه روز جمعه بازداشت شده و کشتی روز یکشنبه توقیف شده است؛ مگر این که کشتی روز یکشنبه در آب‌های استرالیا بوده نه اندونزی.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها