jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۵۸۰۴۲   ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۶:۱۰

کلاهبرداران را شناسایی کنید

شگرد عجیب دزدان برای سرقت خودرو

۱

دزدان حرفه ای پس از سرقت خودرو به شیوه ای جدید، با جعل سند خودروهای سرقتی را در روزنامه آگهی کرده و می فروشند.

شگرد عجیب دزدان برای سرقت خودرو

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، پلیس آگاهی تهران بزرگ در تعقیب دو سارق کلاهبرداری است که پس از سرقت خودرو، با انتشار اگهی فروش خودرو در روزنامه های کثیرالانتشار و با استفاده از اسناد مجعول و یا مسروقه اقدام به فروش آنها به مالباختگان می نمایند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات و شناسایی تعدادی از خودروهای مسروقه که با استفاده از اسناد مسروقه و یا مجعول فروخته شده بودند، تعدادی از مالکان اصلی و همچنین خریداران خودروها شناسایی و در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شدند.

در تحقیقات انجام شده از این افراد مشخص شد که فروشندگان خودروها از طریق انتشار آگهی فروش خودرو در روزنامه قصد فروش خودروهای خود را داشته اند که سارقان با آنها تماس گرفته و به شیوه و شگرد خاص اقدام به سرقت خودرو کرده اند؛ خریداران خودروها نیز به قصد خرید خودرو به آگهی روزنامه های کثیرالانتشار مراجعه و با توجه به انتشار آگهی فروش با شرایط ویژه و یا قیمت مناسب، با شماره تماس آگهی تماس گرفته غافل از آنکه فروشنده خودرو سارقانی هستند که با استفاده از اسناد مسروقه و یا مجعول قصد فروش خودروهای مسروقه را دارند.

نحوه سرقت خودروها

متهمان پرونده پس از شناسایی مالکان خودرو از طریق آگهی روزنامه ها و تماس با این افراد ابتدا در یک قرار ملاقات اقدام به بازدید خودرو کرده و در صورتیکه فروشنده، اسناد و مدارک شناسایی و همچنین کلید یدک خودرو را همراه داشته باشد، در یک لحظه و با استفاده از غفلت وی اقدام به سرقت کلید یدک خودرو کرده اند؛ متهمان پس از سرقت کلید یدک و جدا شدن از فروشنده خودرو، به تعقیب خودرو پرداخته و پس از پیاده شدن صاحب خودرو از ماشین، خودرو را سرقت و به سرعت متواری شده اند.

نحوه فروش خودروها

متهمان پرونده پس از سرقت خودرو بلافاصله اقدام به دادن آگهی فروش خودرو در روزنامه های کثیرالانتشار و با شرایط ویژه و قیمت مناسب کرده، اقدام به فروش خودرو به مالباختگان کرده اند.

یکی از مالباختگان در خصوص نحوه خرید خودرو مسروقه به کارآگاهان گفت:«از طریق آگهی نیازمندی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار قصد خرید یک دستگاه خودرو سواری داشتم که متوجه آگهی فروش یک دستگاه خودرو سواری با قیمت مناسب و شرایط نقد و اقساط و با سند اول شدم؛ پس از تماس با شماره آگهی و بازدید خودرو و توافق بر سر قیمت، قسمتی از پول خرید خودرو را پرداخت و آنرا تحویل گرفتم و با فروشنده خودرو قرار گذاشتم تا مابقی پول خودرو را نیز در زمان تنظیم سند و تعویض پلاک پرداخت کنم اما پس از آن دیگر شماره مذکور پاسخگوی تماس های من نبود».

شناسایی تصاویر متهمان

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با شناسایی تعدادی از شعبات بانکی سطح شهر تهران که متهمان در آنها اقدام به نقد کردن چک های متعلق به خریداران کرده بودند به بررسی تصاویر دور بین های مداربسته بانکی پرداخته و با شناسایی تصاویر متهمان، هر دو گروه شکات پرونده (فروشندگان و خریداران خودروها) موفق به شناسایی متهمان شدند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد:«با توجه به تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانکی و شناسایی هر دو متهم از سوی شکات پرونده، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه 5 تهران صادر شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی هویت متهمان شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت ، محل سکونت و دیگر اطلاعات قابل بهره برداری در خصوص متهمان تحت تعقیب را از طریق شماره تماس های 63957760 و 63957761 در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. همچنین از دیگر شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند نیز دعوت می شود تا جهت طرح شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
بهتراست به جای استفاده از كلمه شعبات از كلمه شعب استفاده شود .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها