jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۵۴۰۲۴۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۹:۴۳

در شرایطی که به دنبال حذف کشتی از بازیهای المپیک ، گفته می شد که خطر حذف تکواندو نیز وجود دارد ، اما این رشته رزمی در بازیهای المپیک ماندگار شد .

تکواندو در المپیک ماندنی شد


رییس فدراسیون جهانی تکواندو در پیامی باقی ماندن این رشته در المپیک 2020 را تبریک گفت.
پس از آنکه نشست کمیته بین‌المللی المپیک IOC برگزار و تصمیم گرفته شد که تکواندو در المپیک 2020 باقی بماند و کشتی یکی از رشته‌های حذف شده آن رقابت‌ها باشد، دکتر "چوی" رییس فدراسیون جهانی تکواندو در پیامی به تمام کشورهای عضو این تداوم حضور در المپیک را تبریک گفت.
پیام دکتر "چونگ ون چوی" پس از آن انتشار یافت که کمیته بین المللی المپیک IOC در جلسه‌ای در مقر خود در شهر لوزان سوییس برگزار شد، تصمیم گرفت که رشته تکواندو کماکان در میان رشته های المپیکی باقی بماند.

این تصمیم در جلسه سپتامبر سال جاری میلادی در شهر بوینس آیرس پایتخت آرژانتین نهایی خواهد شد.
پس از حضور آزمایشی تکواندو در المپیک 1988 سئول و 1992 بارسلون، این رشته رزمی در سال 2000 رسماً وارد بازیهای المپیک سیدنی شد، حضوری که در المپیک 2004 آتن، 2008 پکن و 2012 لندن نیز تداوم پیدا کرد.

در بازی‌های المپیک، مسابقات تکواندو در چهار وزن مردان و چهار وزن بانوان برگزار می‌شود و هر کشور می تواند با کسب سهمیه در دو مرحله از رقابتهای گزینشی نهایتاً در هر بخش دو نماینده به بازیهای المپیک اعزام نماید.

به گزارش ایسنا ، در چهار دوره قبلی بازی‌های المپیک، تکواندو ایران موفق شد با سهمیه کامل در بخش مردان( دو سهمیه) حضور پیدا کند که ماحصل آن 2 طلا و یک برنز (توسط هادی ساعی)، یک نقره (توسط محمد باقری معتمد) و یک برنز(توسط یوسف کرمی) بود.
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر