jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۱۶۶۵۲   ۲۷ آبان ۱۳۹۱  |  ۲۲:۲۰

مجموعه بازار قدیم تهران در محاصره بافتی تاریخی از جنوب به خیابان مولوی، از شرق به سیروس یا خیابان مصطفی خمینی، از شمال به بوذرجمهری یا پانزده خرداد و از غرب به خیابان خیام می‌رسد.

بازاری قدیمی است و به همین دلیل نه‌تنها قدیمی‌ترها بلکه گاهی جوان‌ها نیز برخی گذرگاه‌های آن را با اسامی قدیمی می‌شناسند.

خیابان‌ها و محله‌های اطراف مثل سبزه‌میدان، چهارراه سیروس، مولوی و... نیز به همین سبب جزو مراکز عرضه کالاهای گوناگون است.

بازار زرگرها، بازار کفاش‌ها، نجارها، کبابی‌ها، چهارسوق، غریبان، بازار امیر و عباس‌آباد ازجمله بازارها و بازارچه‌ها یا به عبارت بهتر گذرگاه‌های اصلی و مسقف و البته معروف در این محدوده است.

گفته شده چهار بازار لباف‌ها، کرجی‌دوزها، سراج یا بافنده‌ها و نعلچی‌ها از قدیمی‌ترین بخش‌های این بازارند.

سراهای احمدی، امیرکبیر، امین اقدس، تهرانچی، پاساژهای آنتیک، آهن، زمرد، کویتی‌ها، گل‌ها و بازارچه و تیمچه‌هایی چون کیلویی‌ها، لوازم‌التحریر، مسگرها، نجارها و... ازجمله بخش‌های دیگر این بازارند.

سراها و بازارچه‌های متعدد بازار بزرگ یکی از اولین گزینه‌هایی است که معمولا در ذهن افراد برای خرید ارزان بخصوص اقلام گوناگون جای می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر