jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۱۵۶۳۹   ۱۵ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۵:۳۷

پسر جوانی که در درگیری خیابانی جوان دیگری را کشته بود ، انگیزه قتل را ناسزاگویی مقتول به خواهرش عنوان کرد.

به گزارش فارس، عصر 13 فروردین سال گذشته، مأموران کلانتری 108 نواب از وقوع یک نزاع و درگیری جمعی باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند 6 جوان بر سر مسائل نامعلومی با هم درگیر شده‌اند که در این درگیری جوان 26 ساله‌ای به نام محسن به دلیل اصابت ضربه‌های چاقو به قتل رسیده است.

5 متهم این حادثه دستگیر شدند که همگی آنها به اتقاق اقرار ‌کردند، فردی 26 ساله به نام محمد با محسن درگیر شده و وی را به قتل رسانده است.

تحقیقات برای شناسایی محمد آغاز شد ولی هیچ نشانی از وی پیدا نشد تا اینکه 9 ماه بعد وی در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و دستگیر شد.

محمد در اولین جلسه بازجویی به ارتکاب قتل اعتراف کرد و مدعی شد به دلیل ناسزاگویی مقتول و دوستش به خواهرش ، دست به این کار زده است.

جلسه رسیدگی به این پرونده، امروز در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی محمدسلطان عزیزمحمدی برگزار شد و اولیای دم با شکایت مجدد از متهم، درخواست خود را قصاص عنوان کردند.

سیدحسینی، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و کیفرخواست صادره را اینگونه قرائت کرد: با توجه به شکایت اولیای‌دم، نظریه پزشکی قانونی،‌ اظهارات شهود، گزارش مرجع انتظامی و اقرار صریح متهم، بزه انتسابی به وی محرز است و تقاضای مجازات وی را دارم.

در ادامه جلسه متهم در جایگاه قرار گرفت و ضمن قبول اتهام قتل، در تشریح روز حادثه گفت: روز حادثه در خیابان و مقابل خانه ایستاده بودم که به دلیل بارندگی شدید احتیاج به لباس گرم داشتم.از خواهرم خواستم لباس مناسبی را از پنجره پایین بندازد و زمانی که خواهرم لباس را برای من انداخت، مقتول و دوستش که مقابل بستنی‌ فروشی ایستاده بودند، شروع به ناسزاگویی به خواهرم کردند.به سمت آنها رفتم و به آنها اعتراض کردم که ناگهان مقتول از داخل خودروی خود چوب برداشت و با آن به من حمله کرد و من هم با چاقویی که در جیب داشتم، چند ضربه به او زدم و فرار کردم. بعد از آنکه فهمیدم، محسن کشته شده است، به یکی از شهرهای شمال فرار کردم تا اینکه 9 ماه بعد دستگیر شدم.

بعد از اظهارات متهم، قاضی همت‌یار ختم جلسه را اعلام کرد و اعلام نظر درباره پرونده را به آینده موکول کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر