jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۵۰ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

هشدار رئیس کمیسیون عمران شورای شهر:

افتتاح زودهنگام به ایمنی تونل توحید آسیب نرساند

گروه جامعه:‌ رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران با اشاره به بازدید از تونل توحید، تاکید کرد: بین محل ریزش تونل و ایستگاه12 در تاج تونل غربی آثار ناپایداری دیده شد. به گزارش ایسنا، حمزه شکیب در پایان جلسه شورای شهر گزارش بازدید از تونل توحید را ارائه کرد و گفت: موارد ناپایداری در بخشی از تونل غربی دیده می‌شود.

وی افزود: نسبت به این موضوع باید توجه خاصی صورت گیرد و پس از بررسی، گزارش آن به شورا اعلام شود.

وی افزود: همچنین مشاهده شده که عایق‌بندی دیواره‌ها و تاج بدرستی انجام نشده و در برخی از بخش‌ها، ریزش را داشتیم و به نظر می‌رسد تزریق سیمان و زهکشی مناسب در دیواره‌ها و تاج و هدایت آبها به سمت کف تونل لازم است.

شکیب خاطرنشان کرد: زهکشی کف خیابان پس از باران و جمع شدن آب‌های سطحی باید ظرفیت و جریان مناسب داشته باشد.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر همچنین به از بین رفتن پوشش بتن در دیواره‌ ستون‌ها اشاره کرد و گفت: در زمان اجرای شمع‌ها، بویژه شمع‌های میانی، دقت لازم در قالب‌بندی (اکس‌بندی) و آرماتورگذاری انجام نشده و در حال حاضر برای یکسان‌سازی قطرها و تراش بدنه ستون‌ها انجام می‌شود و شایسته است بازنگری لازم در نحوه اجرا و قالب‌گذاری صورت گیرد.

وی افزود: همچنین براساس اعلام شهرداری در زمان بازدید در مرحله اول حدود 20 جت فن نصب می‌شود و دیگر جت‌فن‌ها در مراحل بعدی نصب خواهد شد و این اقدام ریسک بهره‌برداری را بالا می‌برد و با توجه به این که سلامت و ایمنی شهروندان در زمان بهره‌برداری اولویت‌ ویژه دارد، پیشنهاد می‌شود جهت کاهش ریسک بهره‌برداری، در زمان بحران نظیر آتش‌سوزی احتمالی، تمامی جت‌فن‌ها نصب سپس تونل افتتاح می‌شود.

شکیب در عین حال به بازدیدهای قبلی اعضا از تونل توحید اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی تونل به دلیل پیچیدگی‌های خاص و رعایت نکات ایمنی و فنی در برنامه‌ زمان‌بندی اعلام شده به پایان نمی‌رسد و پیشنهاد می‌شود جهت رعایت نکات ایمنی و فنی و آرامش نیروهای اجرایی فعال در پروژه‌ها، زمان مناسب جهت تکمیل (تا ماه‌های پایان سال) در نظر گرفته شود.

شکیب همچنین از نمایندگان مجلس برای تصویب یک فوریت طرح برداشت یک میلیارد دلاری شهرداری برای پروژه‌های مترو از حساب ذخیره ارزی تشکر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر