jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۲۶   ۲۲ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۴۰

ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه عصر امروز (چهارشنبه) با تاکید بر موضع کشورش در قبال برنامه هسته ای ایران اعلام کرد: در حال حاضر دلیلی برای اعمال تحریم علیه این کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا ، پوتین که در پکن بسر می برد در گفتگو با خبرنگاران گفت: صحبت از اعمال تحریم ها علیه ایران هنوز زود است.

نخست وزیر روسیه افزود: سخن درباره تحریم علیه ایران را زود هنگام می دانم و معتقدم که تصمیم درباره این مساله باید فقط در صورتی اتخاذ شود که در مذاکرات ، سازش و تفاهمی بوجود نیاید.

پوتین خاطر نشان کرد: من معتقدم که باید در قبال برنامه هسته ای به توافق رسید و بدنبال راه هایی برای حل و فصل مساله هسته ای ایران بود.

وی گفت: درصورت به نتیجه نرسیدن راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک ، باید آن زمان فکر کنیم که چه کاری باید انجام شود.

نخست وزیر روسیه در بخشی دیگر از گفتگوی خود با خبرنگاران، تعجیل در اعمال تحریم احتمالی علیه ایران را بی مورد دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر