jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۲۶   ۲۲ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۴۰

ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه عصر امروز (چهارشنبه) با تاکید بر موضع کشورش در قبال برنامه هسته ای ایران اعلام کرد: در حال حاضر دلیلی برای اعمال تحریم علیه این کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا ، پوتین که در پکن بسر می برد در گفتگو با خبرنگاران گفت: صحبت از اعمال تحریم ها علیه ایران هنوز زود است.

نخست وزیر روسیه افزود: سخن درباره تحریم علیه ایران را زود هنگام می دانم و معتقدم که تصمیم درباره این مساله باید فقط در صورتی اتخاذ شود که در مذاکرات ، سازش و تفاهمی بوجود نیاید.

پوتین خاطر نشان کرد: من معتقدم که باید در قبال برنامه هسته ای به توافق رسید و بدنبال راه هایی برای حل و فصل مساله هسته ای ایران بود.

وی گفت: درصورت به نتیجه نرسیدن راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک ، باید آن زمان فکر کنیم که چه کاری باید انجام شود.

نخست وزیر روسیه در بخشی دیگر از گفتگوی خود با خبرنگاران، تعجیل در اعمال تحریم احتمالی علیه ایران را بی مورد دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر