jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۳۴   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: یک متخصص قلب و عروق گفت: درد شدید ناشی از ایجاد سکته قلبی در دیابتی‌ها و سیگاری‌های حرفه‌ای احساس نمی‌شود. سیدمحمد‌حسن عادل در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از علائم سکته قلبی شروع درد قفسه سینه است که این درد قفسه سینه می‌تواند متنوع باشد و گاه به شکل درد زیر جناق سینه یا ریشه گردن و دست‌ها بویژه دست چپ و گاهی همزمان در هر دو دست و کتف و شانه بروز می‌کند.

وی با بیان این که امروزه در کشورهای پیشرفته در اورژانس بیمارستان‌ها یک بخش ویژه درد قفسه سینه وجود دارد و افراد با بروز کوچک‌ترین دردی در قفسه سینه به آنجا مراجعه می‌کنند، افزود: درد در قفسه سینه بین 2 تا 5 دقیقه طول می‌کشد.

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز تصریح کرد: در مواردی که فرد دچار سکته قلبی می‌شود، درد 20 دقیقه طول می‌کشد و گستره درد ممکن است به صورت سنگینی یا خنجری یا احساس فشردگی در قفسه سینه خود را نشان دهد.

عادل ادامه داد: این دردها معمولا با سایر علائمی همچون تعریق شدید و احساس سردی در تمام نقاط بدن که ناشی از تحریک قوه سمپاتیک است، همراه باشد. در این موارد همچنین افراد دچار احساس ترس، نگرانی و بی‌قراری، تپش قلب و افت فشار خون و گاه نیز افزایش فشار خون می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی افراد همچون دیابتی‌ها، سالمندان، افرادی که دارای سابقه طولانی مدت فشار خون هستند، افرادی که اعتیاد شدید دارند، خانم‌های خیلی چاق و سیگاری‌های حرفه‌ایی درد ناشی از سکته احساس نمی‌شود.

این متخصص قلب و عروق تاکید کرد: بزرگ‌ترین خطر بی‌توجهی به سکته قلبی و علائم آن، مرگ است و در غیر این صورت فرد دچار نارسایی قلبی، تنگی نفس، خستگی زودرس و علائم نارسایی قلبی همچون ورم پا و تندی ضربان قلب در هنگام فعالیت و استراحت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر