jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۴۶   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۱:۲۲

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر بزرگ‌ترین موزه منطقه‌ای کشور در جیرفت در حال احداث است.

به گزارش فارس از کرمان، علی کارنما امروز در جلسه کارگروه گردشگری استان اظهار داشت: در چهار سال گذشته در حوزه گردشگری اقدامات بزرگی صورت گرفته که امید است در دولت دهم با سرعت بیشتری ادامه یابد و برگ زرینی در کارنامه استان باشد.

وی افزود: 250 کارگاه اجرایی در چهار سال گذشته در ارتباط با پروژه‌های میراث فرهنگی در استان کرمان ایجاد شده است.

کارنما تصریح کرد: طی چهار سال گذشته سه همایش بین‌المللی و 20 همایش ملی در کرمان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین موزه منطقه‌ای کشور در جیرفت در حال احداث است و به زودی دومین موزه بزرگ ارتش در کرمان افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: تا کنون 3 هزار و 340 دقیقه برنامه رادیو- تلویزیونی از شبکه‌های ملی و بین‌المللی درباره جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان بدون هیچ‌گونه هزینه ریالی اطلاع‌رسانی شده است که این امر در سال 88 با سرعت بیشستری ادامه دارد.

همچنین در جلسه کارگروه گردشگری، نصب علائم اطلاع‌رسانی گردشگری در محورها و مسیرهای مواصلاتی استان تصویب شد.

بنابراین گزارش شش منطقه نمونه گردشگری مصوب دور دوم سفر هیئت دولت به کرمان شامل بندر چترود، جوپار، پاریز، ریگان، غار ترنگ و ارگ جدید در دستور کارگروه گردشگری قرار گرفت.

تشکیل کمیته بازاریابی و تبلیغات، توسعه زیرساخت‌های صنایع دستی و میراث فرهنگی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

تصویب رفع مشکلات زیرساخت‌های چهار کمپینگ در حال احداث در بندر هنزا، سه‌کنج، وامق‌آباد و آبشار راین از طریق تامین برق، آب، زمین و راه‌های ارتباطی مورد بحث و تبادل نظر واقع شد.

در ادامه این جلسه استاندار کرمان گفت: مجموعه استان آماده همکاری در باره اجرایی شدن برنامه‌های حوزه گردشگری استان است و در این راه باید براساس اولویت و ضرورت طرح‌ها عمل کرد.

وی هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را سودآور توصیف کرد و از همه نهادها و ارگان‌های مرتبط خواست تا همکاری‌های لازم در این زمینه به عمل آورند.

دهمرده در پایان بااشاره به اینکه نباید فرصت‌ها از دست برود، افزود: باید با برنامه‌ریزی و کار مداوم زمینه پیشرفت را ایجاد کرد و ما علاقمند به پیشرفت برنامه‌های حوزه گردشگری هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر