jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۱۲۰۶   ۱۱ اسفند ۱۳۸۱  |  ۱۷:۲۶

با هجوم دیسک های دی وی دی ، بازار دیسک های سی دی کاملا بر هم خورده و تقریبا نفسهای آخر را می زند.

بنا به گفته کارشناسان جنگ میان این دو نسل از سوی کمپانی های بزرگ هدایت می شود که در طرف دیسک های سی دی سونی و فیلیپس و در طرف دیسک های دی وی دی پایونیر و پاناسونیک در حال زورآزمایی عمده هستند. اما یک نکته کاملا روشن است و این که بسیاری از کشورها در حال خداحافظی کردن با سی دی و سی دی رام و سی دی رایتر هستند و به دنیای جدید با دی وی دی خوش آمد می گویند تا حدی که قیمت اجناس مذکور تقریبا به دلیل نداشتن مشتری مفت شده و با قیمت بسیار نازل ته مانده های خود را به کشورهای عقب افتاده صادر می کنند. فرمتهای صوتی و تصویری در فناوری دی وی دی نیز در حال یکپارچه شدن است و بزودی شرکتها برای گرفتن بازار این گونه محصولات را نیز ارزان می کنند تا پوست اندازی از سی دی به دی وی دی متحقق شود. در حال حاضر صنایع موسیقی و تولید فیلم نیز گامهای عمده ای در این راه برداشته و با پذیرش فرمتهای جدید به سوی دی وی دی می تازند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.