jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۹۰۸۵   ۱۷ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۵۷

بودجه بیمه زنان خانه دار نسبت به سال گذشته 2/5برابر رشد داشته و این که رئیس سازمان بهزیستی اظهار کرده که نباید منتظر اجرای طرح بیمه زنان خانه دار باشیم ، کم لطفی است .

رئیس مرکز امور مشارکت زنان با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت : گرچه بودجه بیمه زنان خانه دار که سال گذشته 2میلیارد ریال بوده ، امسال به 5میلیارد ریال افزایش یافته ، اما این اعتبار در مقایسه با جمعیت زنان خانه دار کم است . زهرا شجاعی افزود: در شرایطی که گفته می شد بودجه جاری رشد صفر درصدی خواهد داشت ، افزایش بودجه زنان از 30میلیارد ریال به 270میلیارد ریال ، نوید بسیار خوبی است که بخشی از مشکلات زنان حل شود؛ البته به شرطی که این بودجه با مدیریت صحیح و شایسته دستگاه های اجرایی همراه باشد. او تاکید کرد: طبق قانون برنامه سوم توسعه ، مرکز امور مشارکت زنان موظف در نظارت بر اجرای قانون و ارائه گزارش به دولت و ایجاد هماهنگی دربین دستگاه های اجرایی است که بودجه اختصاص یافته به زنان بدرستی هزینه شود. وی در پاسخ به این پرسش که چرا سازمان بهزیستی متولی اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شده است ، افزود: طرح بیمه زنان خانه دار از سوی مرکز امور مشارکت زنان به دولت ارائه و در مجلس مطرح شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اجرای آن را به سازمان بهزیستی محول کرد؛ اما به اعتقاد ما به لحاظ جنس طرح و کار کارشناسی ، سازمان تامین اجتماعی باید عهده دار اجرای آن می شد. شجاعی همچنین از تدوین برنامه ملی زنان خبر داد که با همکاری موسسه عالی پژوهش و برنامه ریزی و به منظور شناسایی دقیق نیازها و خواسته های زنان و تحقق عدالت و رفع تبعیض از زنان صورت می گیرد و براساس آن در برنامه چهارم توسعه به صورت جدی تر به مسائل زنان پرداخته می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر