اختلاف و چنددستگی در اردوگاه صهیونیست‌ها؛

نتانیاهو خواهان عزل وزیر جنگش است

رادیو سراسری رژیم صهیونیستی گزارش داد که نخست‌وزیر این رژیم طی روز‌های اخیر با نزدیکانش در رابطه با برکناری وزیر جنگ صحبت کرده است.
کد خبر: ۱۴۶۴۴۷۴

به گزارش جام‌جم‌آنلاین از منابع عبری،رادیو سراسری رژیم صهیونیستی گزارش داد  نخست‌وزیر این رژیم طی روز‌های اخیر با نزدیکانش در رابطه با برکناری وزیر جنگ صحبت کرده است.

بتازگی تشدید اختلافات بین بنیامین نتانیاهو و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبرساز شده است.

بر همین اساس، شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که اختلاف زیادی میان موضع گالانت و نتانیاهو در مورد محور فیلادلفیا وجود دارد.

این شبکه  گزارش داد در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی بر تحویل این محور به مصر تاکید دارد، نتانیاهو به شدت با آن مخالفت دارد.

شبکه ۱۲تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد نزدیکان نتانیاهو بر این باور هستند که گالانت دیگر بخشی از ائتلاف موجود نیست و در تابستان جاری به فکر برکناری او خواهند بود.

گالانت اخیرا از توافق مبادله اسرا با مقاومت در غزه حمایت کرده و گفته بود این توافق در راستای منافع امنیتی و داخلی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

پیشتر سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد تل‌آویو برای ترک محور فیلادلفیا به منظور بازگرداندن اسیران صهیونیست آماده می‌شود.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که رسانه‌های عبری روز دوشنبه گزارش دادند که پیامی مصری به دست رئیس موساد رسیده  که در حال مذاکره در مورد توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا با حماس است.

وبگاه‌های عبری توضیح دادند که پیام مصر اشاره دارد به اینکه قاهره با آمریکا برای کمک به ایجاد یک مانع زیرزمینی در مرز مصر و فلسطین در صورتی که تل‌آویو با این توافق موافقت کند، همکاری خواهد کرد.

بهانه احداث این مانع «جلوگیری از عبور تسلیحات به غزه است». در پیام مصر تاکید شده قاهره عملاً ساخت این دیوار را در اولین روز‌های آغاز توافق آتش‌بس آغاز خواهد کرد.

این موضوع به نظر عقب‌نشینی از مواضع قبلی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، زیرا تل‌آویو پیشتر با خواسته‌های حماس مبنی‌بر عقب‌نشینی ارتش اشغالگر از محور فیلادلفیا در مرحله اول قرارداد تبادل اسرا مخالفت کرده بود.

این در حالی است که اخیرا با تسلط ارتش اشغالگر بر محور فیلادلفیا، این منطقه مورد مناقشه حماس، رژیم صهیونیستی و مصر بوده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها