مدیر پایگاه میراث جهانی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر:

تثبیت سازه‌های شوشتر، الگویی برای حفظ سازه‌های آبی

مشاور امور زنان و خانواده وزارت میراث‌ فرهنگی:

 چالش اصلی بانوان فعال در صنایع دستی، بازنشستگی است

 مشاور امور زنان و خانواده وزارت میراث‌ فرهنگی گفت: یکی از چالش‌هایی که بانوان فعال در صنایع دستی مواجه هستند، بازنشستگی است و معاونت صنایع دستی در پیگیری این موضوع است.
کد خبر: ۱۴۴۵۲۰۰

 جام جم آنلاین - خوزستان، زینب اختری در حاشیه بازدید از غرفه خوزستان در هفدهمین نمایشگاه بین الملل گردشگری و صنایع وابسته تهران به تلاش‌ها و پیگیری‌های این وزارتخانه در زمینه توسعه صنایع دستی و گردشگری در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: از حضور و مشارکت فعال بانوان هنرمند خوزستانی در نمایشگاه‌ها تقدیر و تشکر میکنم هرچند علاقه خیلی زیادی به هنر و آثار هنری خوزستان دارم.

وی افزود: قطعا در زمینه صنایع دستی و گردشگری خوزستان، به دوستان خود در این استان کمک خواهیم کرد و طرح‌های بیشتری به مرحله اجرا خواهیم رساند.

مشاور امور زنان و خانواده وزارت میراث‌ فرهنگی اظهار داشت: وزارتخانه در حوزه بانوان، به پیگیری مطالبات آنان در زمینه گردشگری و صنایع دستی می‌پردازد و هدف از این تلاش‌ها، رفع موانع و مشکلات موجود در این صنایع و ارائه حمایت و کمک به آنهاست.

اختری بیان کرد: یکی از چالش‌هایی که بانوان فعال در صنایع دستی مواجه هستند، بازنشستگی است و معاونت صنایع دستی در پیگیری این موضوع است.

وی اعلام کرد: یک طرح با هدف استفاده از ظرفیت‌های بانوان در زمینه صنایع دستی و زیست بوم مناطق خوزستان آغاز شده است. این طرح به منظور افزایش خودشناسی و اعتماد به نفس بانوان و صادرات محصولات خودشان طراحی شده است.

اختری تاکید کرد: وزارتخانه تلاش می‌کند تا طرح‌های متنوعی در زمینه صنایع دستی و زیست بوم خوزستان اجرا کند و از ظرفیت‌های نوجوانان و جوانان استفاده کند.

وی به اهمیت شناخته شدن صنایع دستی خوزستان، به ویژه در کشورهای عربی، اشاره کرد و گفت: با رونق گردشگری و توسعه صنایع دستی، میراث فرهنگی این منطقه برای جهانیان شناخته خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها