دفن ۲۴۰ شهید فلسطینی در گور‌های جمعی

مدیرکل وزارت بهداشت غزه گفت که ۲۴۰ نفر که اجزای بدنشان قطعه قطعه شده بود و قابل شناسایی نبودند، در گور‌های جمعی دفن شدند.
کد خبر: ۱۴۲۹۲۱۹

به گزارش جام جم آنلاین، منیر البرش مدیرکل وزارت بهداشت غزه خبر داد که ۲۴۰ نفر که اجزای بدنشان در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی، قطعه قطعه شده بود، در گور‌های جمعی دفن شدند.

وی همچنین تأکید دارد: جنازه‌هایی که دفن شدند، هویت ناشناسی دارند؛ زیرا بدن‌های آنان تکه تکه شده یا سوخته است و به همین دلیل قابل شناسایی نیستند. برخی از افراد نیز کسی ندارند که آنان را شناسایی کند.

به گزارش خبرگزاری صفا، البرش در پایان گفت که بیش از ۶۰ پزشک نیز از زمان آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

وزارت بهداشت غزه امروز در بیست و نهمین روز از حملات رژیم اشغالگر به نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی به ۹۴۸۸ نفر رسیده است و گفت: رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته ده‌ها قتل‌عام بزرگ دیگر انجام داده و جان ۲۳۱ نفر را گرفته است.

به گفته این نهاد فلسطینی، ۷۰ درصد قربانیان حملات رژیم اشغالگر را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. ۲۲۰۰ گزارش مفقودی دریافت کردیم که ۱۲۵۰ نفرشان کودک و در زیر آوار بودند.

وزارت بهداشت غزه ادامه داد: طی حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۱۵۰ پرسنل پزشکی شهید و ۵۷ آمبولانس هم منهدم شدند. اشغالگران عمداً ۱۰۵ مرکز پزشکی و بهداشتی را هدف قرار داده و ۱۶ بیمارستان را از مدار خدمت خارج کردند.

جنایات رژیم صهیونیستی امروز برای بیست و نهمین روز متوالی از حملات تجاوزکارانه به نوار غزه، با حملاتی علیه بیمارستان‌ها، مساجد و منازل مسکونی ادامه یافت؛ اشغالگران مخازن آب، ژنراتور‌های برق، ایستگاه‌های انرژی خورشیدی و حتی کشتی ماهیگیران را هم هدف قرار دادند.

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» هم با صدور بیانیه‌ای، «جو بایدن» رئیس‌جمهور و دولت آمریکا را مسئول قتل‌عام فلسطینیان در نوار غره دانست و تاکید کرد که رژیم اشغالگر، با حمایت مستقیم واشنگتن مرتکب کشتار‌های وحشیانه می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها