لزوم آماده سازی راه‌ها و ماشین آلات راهداری برای فصل سرما
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین

لزوم آماده سازی راه‌ها و ماشین آلات راهداری برای فصل سرما

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین

رسیدگی به ۲۷۰ پرونده تخلف در حوزه حمل و نقل قزوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۰ پرونده تخلف در کمیسیون‌های سه گانه حمل و نقل جاده‌ای قزوین رسیدگی شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۰ پرونده تخلف در کمیسیون‌های سه گانه حمل و نقل جاده‌ای قزوین رسیدگی شد.
کد خبر: ۱۴۲۵۰۱۰
مهرداد نوری- جام جم آنلاین قزوین: جواد حق لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۰ پرونده تخلف در کمیسیون‌های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ حمل و نقل جاده‌ای رسیدگی شد. حق لطفی افزود: در کمیسیون ماده ۱۱ که مرجع رسیدگی به شکایات و تخلفات رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است با برگزاری ۳ جلسه، ۴۳ پرونده تخلف مورد رسیدگی قرار گرفت وی اضافه کرد: همچنین در کمیسیون‌های ماده ۱۲ ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل کالا و مسافر نیز به تخلفات ۱۸ شرکت رسیدگی و رای نهایی صادر شد. حق لطفی، کمیسیون ماده ۱۴ را نیز از دیگر کمیسیون‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد که به منظور رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای امسال تاکنون ۶ بار جلسه تشکیل داده و در مجموع به ۲۰۹ پرونده رسیدگی کرده است. وی در خصوص انواع تخلفات قابل بررسی در کمیسیون‌های حمل و نقل جاده‌ای گفت:حمل بار بدون اخذ بارنامه دولتی، حمل بار اضافه بر ظرفیت مندرج در کارت خودرو، عدم رعایت نکردن مقررات حمل بار‌های عادی و ترافیکی، فقدان یا عدم بکارگیری تجهیزات ایمنی، در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه به راننده‌ای که نام وی در بارنامه درج نشده، جابه جایی مسافر بدون اخذ صورت وضعیت، مسافرگیری در اطراف پایانه مسافربری، اخذ کمیسیون اضافی از راننده، عدم مسئولیت پذیری شرکت در خصوص پرداخت کامل و به موقع کرایه رانندگان از جمله مواردی هستند که در کمیسیون‌های حمل و نقل جاده‌ای قابل رسیدگی هستند. حق لطفی به سوء استفاده از کارت هوشمند رانندگان، تحمیل هزینه‌ها و مسئولیت‌های اضافی به رانندگان، عدم پرداخت حقوق دولتی، صدور بارنامه یا صورت وضعیت صوری، اجبار به حمل بار اضافه بر ظرفیت مجاز، عدم رعایت مقررات مربوط به سالن اعلام بار و درج اطلاعات نادرست در بارنامه نیز به عنوان بخش دیگری از موارد قابل طرح در کمیسیون ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: مردم و رانندگان حمل و نقل بین شهری می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، شکایات خود را از طریق نمایندگی‌های مستقر در پایانه‌های عمومی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و یا سامانه تلفنی ۱۴۱ منعکس و پیگیری کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها