به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان برگزار شد؛

اولین همایش شورای اداری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران خوزستان خبر داد:

اعزام اولین کاروان خانواده‌های شهدا و ایثارگران به عتبات عالیات

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران خوزستان گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه اعزام خانواده معظم شهدا و ایثارگران به سفر عتبات عالیات، اولین کاروان خانواده‌های شهدا و ایثارگران به عتبات عالیات اعزام شد.
کد خبر: ۱۴۱۱۵۴۷

جام جم آنلاین - خوزستان، حسن نورانی اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر و با همکاری سازمان حج و زیارت و شرکت مجری، اولین کاروان خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان خوزستان به عتبات عالیات اعزام شد.


وی با بیان اینکه چهار هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران جهت سفر به عتبات عالیات در سامانه شاهدان کوثر ثبت نام کرده‌اند، افزود: اولین کاروان اعزامی شامل39 نفر، 16 خانواده به همراه یک روحانی و یک مسئول کاروان هستند که از مسجداعظم اهواز راهی سفر عتبات عالیات شدند.


مدیرکل بنیاد شهید خوزستان ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده، مدت زمان اعزام زائران و حضور عتبات عالیات هشت روز و هفت شب خواهد بود که شامل سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب نیز در کاظمین می‌شود.


نورانی با بیان اینکه این سفرها برای اولین بار در استان انجام می‌شود، گفت: کاروان دوم در روزهای آینده و در تاریخ 29 خردادماه‌ از شهرستان اهواز اعزام می‌شود و سایر کاروان‌ها نیز براساس زمان‌بندی‌های انجام شده به طور مستمر و تا پایان سال انجام می‌گیرد.


وی عنوان کرد: در برنامه‌های بعدی تعداد کاروان‌های اعزامی در هرماه به 5 تا 6 کاروان افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال بخش زیادی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به عتبات عالیات اعزام شوند.


مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران خوزستان بیان کرد: در این طرح و براساس تفاهم‌نامه انجام شده والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان و همسرانشان و همچنین آزادگان و همسران مشمول ثبت‌نام در این طرح هستند و سرپرست هر خانوار جامعه ایثارگری می‌تواند تا سه نفر همراه داشته باشد.


وی با بیان اینکه برنامه‌های زیارتی و سیاحتی جزو اولویت‌های بنیاد شهید است، تشریح کرد: جهت مساعدت به خانواده‌های شهدا در سفر‌های هوایی مبلغ 32 میلیون تومان برای چهار همراه و در سفر‌های زمینی نیز مبلغ 16 میلیون تومان برای 4 نفر همراه، وام قرض‌الحسنه به سرپرست پرداخت می‌شود.


نورانی با بیان اینکه میزان 10میلیون ریال هزینه بلاعوض سفر به اعضای اصلی خانواده‌های جامعه ایثارگری از سوی رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور پرداخت می‌شود، افزود: افراد مشمول می‌توانند بعد از ثبت‌نام برای دریافت وام بانکی سفرهای عتبات‌ عالیات به بانک مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها