شکست سنگین فتح‌‌اله‌زاده در مناظره تلویزیونی

شوالیه تاریکی

همین است که می‌گویند حرف باد هواست. دقیقا آنچه که در مناظره تلویزیونی برنامه فوتبال برتر از سوی علی فتح‌اله زاده مدیرعامل استقلال رقم خورد مصداق کامل و بارز این ضرب‌المثل است.
همین است که می‌گویند حرف باد هواست. دقیقا آنچه که در مناظره تلویزیونی برنامه فوتبال برتر از سوی علی فتح‌اله زاده مدیرعامل استقلال رقم خورد مصداق کامل و بارز این ضرب‌المثل است.
کد خبر: ۱۴۰۲۸۵۸

آنچه که دیدیم و شنیدیم فقط سفسطه‌ای بود بی‌پایان در ادامه بحران بزرگ استقلال. او به برنامه فوتبال برتر رفت تا مستقیم و غیرمستقیم کلی اتهام از خودش مبرا کند اما آنچنان شتابزده، بی‌منطق و گاهی اوقات به دور از کلمات متعارف عمل کرد که کار برایش بدتر شد. آنچه که باقی ماند چیزی نبود جز رنجش بیشتر هوادارانی که بی صبرانه منتظر حضور تیم محبوب‌شان در لیگ قهرمانان آسیا بودند. پیدا کردن مقصر فایده‌ای ندارد.

دوباره در خدمت تیم!
فتح‌اله زاده با بدترین سابقه مدیریتی برگشت خورد. او در برنامه فوتبال برتر گفت: هیات مدیره تشکیل جلسه داد و دوباره مصوب کردند که در خدمت تیم باشم. نامه استعفایم را هم نمی‌دانم به دست وزیر رسید یا نه.

الان من مقصر هستم؟
فتح‌اله زاده در ادامه صحبت‌هایش گفت: ما یک مشکل اساسی درباره استراماچونی داریم که در زمان دولت قبلی و آقای سلطانی‌فر رقم خورد و اگر ۳۸ هزار دلار آن موقع پرداخت می‌شد تا وی برگردد اما این اتفاق نیفتاد. آن زمان باید نهایت ۱۰ تا ۵ میلیارد می‌دادیم اما چهار مدیر آمدند و رفتند و الان من مقصر هستم.

ماجرای ۳۰ هزار دلار
فتح‌اله زاده درباره ماجرای معروف طلبش از باشگاه استقلال افزود: «۱۰ سال پیش برای پرداخت طلب برخی بازیکنان قرض گرفتیم و چک دادیم. بارها گفتم پول آنها را بدهید. برای شکایت رفتند و حساب بسته شد. زمان آجورلو قرار شد پول را بدهند. با طلبکاران توافق کردیم و این پول نه به حساب من آمده است و هر کس مدرکی دارد، ارائه کند. ۳۰ هزار دلار به باشگاه قرض داده‌ام.»

حذف ۹۰ درصدی
مدیرعامل استقلال درباره احتمال بازگشت به آسیا گفت: « مدارک را آپلود می‌کنیم.۹۰ درصد لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده‌ایم. دیروز نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشتم با توجه به ۱۵ روز تعطیلی شرایط مهیا نیست،تقاضا کردیم که پول را نقد در یک کشور دیگر بدهیم و البته انجام این مساله ۵۰ - ۵۰ است.»

خانه خاله
فتح اله زاده درتوجیه این موضوع که چرا پول استراماچونی در دوره مدیریت او پرداخت نشد هم گفت: «پول استراماچونی را در خانه خاله خرج نکرده‌ایم. ما ۱۲۳ میلیارد نگرفته‌ایم و ۳۰ میلیارد به خاطر قسط داده‌ایم و۹۳ میلیارد گرفته‌ایم و گفتیم که این پول استرا و بقیه را می‌دهیم. حساب کردیم که ۴۵، ۵۰ تا به استراماچونی و بقیه را به بازیکنان می‌دهیم اما دلار از ۳۸ تومان به ۵۰ تومان رسید و باید ۹۰ میلیارد به استراماچونی می‌دادیم و این دست من نیست.»

گم شدن ۱۴۰ هزار دلار
او درباره مفقود شدن ۱۴۰ هزار دلار در پروسه انتقال محبی از بلژیک به استقلال نیز گفت: «بقیه پول محبی در بلژیک است و به خاطر تحریم بلوکه شده است؛ روزبه چشمی و برخی بازیکنان طلب داشتند و پول بازیکن را ندهیم بازی نمی‌کند، صرافی که پول در آنجا بلوکه شده به ما گفت ما آپارتمان داریم، تا این‌که پول شما برسد، به جای پول، این را بازیکنان بدهید.»

درآمد بی درآمد
فتح‌اله زاده نوید روزهای بدتری را هم به هواداران می‌دهد. او گفت: «با توجه به قرارداد آقای آجورلو با حامی مالی تبلیغات محیطی نمی‌توانم با بخش دیگری برای درآمدزایی قرارداد ببندم. امسال هیچ کاری برای درآمدزایی نمی‌توانم بکنم. »

آپشن های بازیکنان
فتح‌اله زاده گفت: «۲ میلیارد تومان حق رضایت مدیرعامل، هر بازی ۸۰ میلیون و ... بخشی از این آپشن‌هاست، تا الان ۱۰ بازیکن استقلال نزدیک به ۸۰درصد از کف قرارداد که بدون محاسبه آپشن است را گرفته‌اند و بقیه بالای ۶۵ درصد دریافتی داشته‌اند. زمانی که آمدم بازیکنان اعتصاب کرده بودند، قرارداد یک بازیکن را ماه به ماه بستند و اگر هر ماه ندهیم، او به ما اخطار می‌دهد و در صورت عدم پرداخت باید دو میلیون دلار بدهیم.»

اخطار ساپینتو
مدیرعامل استقلال تلویحا به خطری که از سوی ساپینتو باشگاه را تهدید می‌کند هم اشاره کرد و ادامه داد: «ساپینتو به باشگاه اخطار داده است. در دو ماه گذشته ۸۵ هزار یورو به ساپینتو پول دادم، ۱۵ هزار دلار هم زمان مرخصی به او دادم.»

تلاش می‌کنیم!
مدیرعامل آبی‌ها گفت: تا آخر فروردین تلاش می‌کنیم و همه و حتی آقای قربان‌زاده باید کمک کنند، حتی اگر وظیفه‌ای نداشته باشند تا از این بلا عبور کنیم. بسیار استقبال می‌کنم از کمیته حسابرسی در باشگاه مستقر شود و آقای قربان‌زاده با توجه به این که ما را قبول ندارند، مدیر مالی را به ما معرفی کنند.

فتح‌اله زاده شکست خورد؟
حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی با علنی‌کردن چند سند مالی، معادلات باشگاه استقلال را به صورت کامل تغییر داد. موضوع برداشت پول چک‌های قدیمی باشگاه استقلال از سوی فتح‌اله ‌زاده به شدت از سوی قربان‌زاده مورد نقد قرار گرفت. قربان‌زاده گفت: من این‌حرف را به این‌دلیل مطرح می‌کنم که به صورت صد درصد مطمئنم تخلف در این باره صورت گرفته است. قربان‌زاده با ارائه اسنادی در رابطه با برداشت ۵ میلیارد پول از حساب باشگاه شرایط را برای فتح‌اله زاده سخت‌ترکرد. او تاکید کرد فتح‌اله زاده همین فردا باید پول را به سازمان خصوصی‌سازی برگرداند. بحث صرافی و پول‌های واریزی به حساب باشگاه سانتاکلارا و پول دریافتی از امیرحسین حسین‌زاده نیز هر چه بیشتر عرصه را بر فتح‌اله زاده تنگ‌تر کرد. سندی در این برنامه از سوی قربان‌زاده نشان داده شد که حاکی بود فتح‌اله زاده سال ۹۲ مبلغ چک‌ها را دریافت کرده است. فتح‌اله زاده در برابر این مدارک و مستندات گفت:«شما فیلم بازی می‌کنید، حق ندارید که این طور اتهام بزنید. اگر ما دو بار پول گرفته‌ایم، شما ثابت کن. بازیکنی سه بار به ما اخطار داده و اگر پول وی را ندهیم دو میلیون دلار باید دهیم. چک‌ها را فردا می‌آورم و حساب شما را توقیف می‌کنم شما ۴۰۰، ۵۰۰ میلیارد پول مردم را در بورس گذاشتید خرج شود!»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها