با گرم‌شدن زمین محققان درپی افزایش بازدهی تجهیزات برودتی هستند

آینده‌ای نو در سیستم‌های برودتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟ اگر بخواهیم خیلی ساده و واضح به این سوال پاسخ دهیم؛ به تجهیزات و وسایلی گفته می شود که برای راه اندازی رستوران، فست فودی، کبابی، آشپزخانه های اداری و خانگی، جگرکی، کافه نانوا و حتی ساندویچی به بخشی از آنها نیاز دارید. چرا بخشی از آنها؟!چون نیازی نیست وقتی شما میخواهید در رستوران خود غذای فرنگی سرو کنید باید حتما دیگ خورشت پز صنعتی داشته باشید.
کد خبر: ۱۳۸۲۶۴۸

در این مقاله قصد داریم تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستورانی را به صورت تخصصی مورد بحث قرار دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

 

 

 

 

 

تجهیزات رستورانی و آشپزخانه نقش بسیار پر رنگی را در موفقیت یک آشپزخانه ایفا می کند به صورتی که تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی با کیفیت و مناسب می تواند به کسب و کار هر رستوران، فست فود یا فود کورتی رونق ببخشد. تجهیزات آشپزخانه مناسب می تواند به روند پخت غذا در رستوران شما سرعت ببخشد و همچنین تجهیزات رستوران صنعتی مناسب می تواند سرعت سرو غذا را در رستوران شما افزایش دهد. اخیرا تجهیزات رستوران و فست در فروشگاههای بزرگی مانند دیجی کالا، ترب، نگین طبخ خاورمیانه و ایمالز به نمایش گذاشته می شود و فروخته می شود اما بسیاری از مردم به صورت تخصصی با تجهیزات آشپزخانه صنعتی و انواع آن آشنا نیستند. برای بررسی موشکافانه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تا انتهای این مقاله با ما باشید.

بنا به اطلاعات جمع آوری شده از سایت وبلاگ فاگور و اطلاعاتی که از سرآشپزان گردآوری کرده است، طبخ یک نوع غذا در رستوران با تجهیزات متفاوت، کیفیت متفاوتی از غذا را به همراه دارد. از این رو مطمئن هستیم که تجهیزات آشپزخانه مناسب بر کیفیت غذای رستوران تاثیر می گذارد. هرچه کیفیت بالاتر باشد قاعدتا رضایت مشتریان را به همراه دارد. نکته ای که تا اینجای مقاله حائز اهمیت است آن است که تجهیزات آشپزخانه می تواند بر بازدهی رستوران تاثیر مستقیمی داشته باشد.

تجهیزات مناسب برای آشپزخانه صنعتی می تواند کلید موفقیت یک رستوران یا آشپزخانه باشد. به صورتیکه دقت در انتخاب برای وسایل و آشپزخانه می تواند تا مدتها رستوران را بیمه کند. به این معنی که تجهیزات در صورت مراقبت صحیح از آنها به درستی کار می کنند. اما تجهیزات رستورانی و آشپزخانه صنعتی چیستند و چه شرکتهایی بهترین برند در سراسر جهان و ایران برای این دسته از تجهیزات صنعتی هستند؟

پاسخ به پرسش به بالا را اگر بخواهیم بدقت پاسخ دهیم امکان آن نیست که شرکتی یا تولید کننده تجهیزات صنعتی بتواند همه تجهیزات آشپزخانه را تولید کند. واضح بیان کنیم که عملا امکانپذیر نیست. چون تعداد این تجهیزات بسیار زیاد است. اما در دنیا و همچنین جمهوری اسلامی ایران شرکتهایی مانند webstaurantstore.com، fagorprofessional.com، negin-tabkh.com و chefstoys.com وجود دارند که می توانند تمام تجهیزات فست فودی، آشپزخانه صنعتی، رستوران و حتی آشپزخانه خانگی را مهیا کنند. این شرکتها یا بهتر بگیم این تولید کننده ها اکثر تجهیزات یک رستوران و آشپزخانه را تامین و توزیع می کنند. برای آگاهی بیشتر نسبت به تجهیزات آشپزخانه صنعتی و قیمت آن در داخل کشور می توانید به صفحه اصلی سایت نگین طبخ خاورمیانه مراجعه کنید و همچنین برای آگاهی از تجهیزات آشپزخانه رستورانی، هتلی و کاترینگ در خارج کشور می توانید به سایت فاگور که در اسپانیا تولید کننده می باشد مراجعه کنید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟

تا اینجای مقاله در مورد تجهیزات آشپزخانه های بزرگ و صنعتی صحبت کردیم اما در مورد جزییات آن صحبتی ارائه نشد. در ادامه با انواع تجهیزات در آشپزخانه صنعتی آشنا می شویم و بیشتر به جزییات می پردازیم.

تجهیزات در آشپزخانه های رستورانی را به دسته های زیر تقسیم میکنیم.

  1. تجهیزات پخت غذا شامل تجهیزاتی می شوند که در امور پختن غذا یا سرخ کردن غذا از آنها استفاده می شود. در رستوران های خارجی و فست فودی، گریل صنعتی، سرخ کن صنعتی، اجاق گاز صنعتی از مهم ترین آنها هستند و در رستوران های ایرانی دیگ خورشت پز صنعتی، دیگ پلوپز صنعتی، فر مکن برنج و کباب پز صنعتی از مهم ترین آنها هستند.
  2. تجهیزات سرمایشی یا تجهیزات برودتی، تجهیزاتی هستند که از آنها برای نگهداری مواد غذایی در دمای پایین استفاده می شود. این دما می تواند از 5 درجه ساتیگراد برای نگهداری مواد غذایی مانند سبزیجات تا دمای منفی 30 درجه برای نگهداری مواد غذایی گوشتی و ماهی کاهش یابد. سرد خانه ها، یخچالهای فریزر و صنعتی و بستنی ساز ها در این دسته قرار گرفته اند.

    یخسازهای صنعتی از دسته های مهم تجهیزات برودتی هستند که یخ تولید می کنند. یخ ها اخیرا جز لاینفکی از مواد اولیه ی مهم در رستوران های لاکچری می باشند.

  3. تجهیزات شست و شو یا dish-washer ها تجهیزاتی هستند که در امور شست و شو از آنها استفاده می شود. ماشین های ظرفشویی صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات شست و شو در رستوران ها می باشند. ماشین ظرفشویی صنعتی برندهای مختلفی از جمله سیلانوس، اریستارکو، الکترولوکس و هودتایپ اشاره کرد. می توان گفت شرکت های ایتالیایی و اسپانی بیشترین سهم ماشین ظرفشویی صنعتی در کشورمان ایران را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به ماشین ظرفشویی صنعتی اینجا کلیک کنید.

  4. تجهیزات فست فود به تجهیزاتی گفته می شود که بیشتر در فست فودی ها از آن استفاده می شود. در فست فودی ها بیشتر، پیتزا، ساندویچ و سوخاری ها و سرخ کردنی ها سرو می شود. فر پیتزا اعم از صندوقی و ریلی، تاپینگ پیتزا، جوجه گردان مرغ بریان، شوتینگ سیب زمینی و سرخ کن صنعتی یا سیب زمینی سرخ کن از موارد پرکاربرد در تجهیزات فست فود می باشد. در این میان سرخ کن های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردارند چون هم در رستوران های ایرانی بسیار پرکاربرد هستند و هم در رستوران های فست فودی استفاده زیادی دارند.

    سرخ کن ها انواع مختلفی دارند که شامل سرخ کن صنعتی رومیزی گازی برقی، سرخ کن صنعتی رومیزی گازی و سرخ کن های مبله که خودشان تک لگن، 2 لگن و 3 لگن دارند که سرخ کن های گازی بخاطر راحتی کار، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان سرخ کن صنعتی نگین طبخ خاورمیانه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و سرخ کن های مشابه این شرکت در دیجی کالا هم به فروش می رسد. جهت آشنایی با سرخ کن صنعتی می توانید به دسته بندی مورد نظر در سایت نگین طبخ مراجعه کنید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟

ما در 4 مورد بالا، تجهیزات یک رستوران یا فست فود را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین بررسی کردیم که چه شرکتهایی چه وسایلی عرضه می کنند. جهت بررسی بیشتر تجهیزات رستورانی، فست فودی و  آشپزخانه صنعتی به صورت تخصصی می توانید به وبسایتهای معرفی شده مراجعه کنید.

مشاوره تجهیزات آشپزخانه صنعتی

امروزه بسیاری از کسانی که می خواهند آشپزخانه یا رستوران برپا کنند در ابتدا نیاز به مشاوره تخصصی دارند. این مشاوره بیشتر برای تهیه و اجرای آشپزخانه های آنهاست. چرا که رستوران داران آگاهی دارند که در صورت عدم تهیه وسایل مناسب، رستوران آنها عمر زیادی نخواهند داشت. البته در کشورمان هستند شرکتهایی که علاوه بر تهیه، نصب و آموزش رایگاه تجهیزات، مشاوره قبل از خرید هم می دهند. یکی از شرکتهای معتبر در زمینه مشاوره تجهیزات آشپزخانه صنعتی، نگین طبخ خاورمیانه است که هم مشاوره تجهیزات اشپزخانه صنعتی را قبل از خرید به مشتریان می دهند و هم دارای نماد اعتماد الکترونیکی است. جهت ارتباط با شرکت مذکور می توانید با شماره های 02144506442 یا 09129546703 ارتباط برقرار کنید یا به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

منبع: فاگور، نگین طبخ

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها