دیاباته، آخرین خرید قرمز‌ها برای خط‌حمله

... و حالا شیخ با پیراهن قرمز

همه نگاه‌ها به «پرسپولیس - صنعت‌نفت» و «سپاهان - فولاد»

نبرد‌های بزرگ هفته

بزرگ‌ترین غائله سال فوتبال ایران از ۲۴ساعت پیش به پایان رسید و بعد از انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال حالا نگاه‌ها دوباره به لیگ‌برتر برگشته است. امروز ادامه دیدار‌های هفته چهارم لیگ‌برتر فوتبال ایران برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۳۷۸۴۰۷
نویسنده هیلدا حسینی‌خواه - گروه ورزش

امروز شاهد برگزاری چهار دیدار خواهیم بود که قطعا دیدار سپاهان - فولاد عنوان دیدار بزرگ را از آن خود می‌کند، اما دیدار پرسپولیس و صنعت‌نفت آبادان هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

پرسپولیس - صنعت نفت آبادان؛ تقابل ۴۹ساله
نخستین دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان به ۴۹ سال پیش برمی‌گردد. به هرحال پرسپولیس بعد از ۲ مساوی و یک پیروزی در سه هفته نخست به دنبال یک پیروزی دیگر است تا به صدر نزدیک‌تر شود. شاگردان یحیی گل‌محمدی تا این هفته از لیگ‌برتر فقط یک گل زده‌اند که آن هم هفته گذشته مقابل تیم آلومینیوم اراک به ثمر رسید. پرسپولیس هر چند نخستین برد فصل را هفته گذشته دشت کرد، اما نیاز به این دارد که هر چه سریع‌تر قدرت خط‌هجومی خود را به رخ بکشد. پرسپولیس اگر دیدار مهم و سخت با صنعت نفت را ببرد و نتایج دیگر تیم‌ها هم به نفع این تیم رقم بخورد آنگاه باید در انتظار یک صعود جهشی در جدول باشد. اما اگر همه این پیش‌بینی‌ها درست نباشد آن‌گاه شرایط برعکس خواهد شد. صنعت نفت آبادان هفته اول مساوی کرد، اما هفته دوم شکست خورد. شاگردان رضا پرکاس در هفته سوم هم نخستین برد فصل را به دست آوردند.
۱- آخرین اخبار حاکی است لوکادیو برای دیدار با آلومینیوم در ترکیب اصلی قرار ندارد.
۲- طالب ریکانی کاپیتان صنعت نفت که سه هفته نخست به دلیل مصدومیت حضور نداشت این هفته بازی می‌کند.

نکات آماری دو تیم

جایگاه دو تیم در جدول: پرسپولیس (۶)، صنعت‌نفت آبادان (۹)
تعداد گل‌های پرسپولیس تا این هفته: یک
تعداد گل‌های صنعت‌نفت آبادان: ۱
نتیجه آخرین دیدار دو تیم: ۲ بر صفر به سود صنعت‌نفت (دیدار برگشت فصل گذشته)

سپاهان - فولاد؛ نبرد بزرگ هفته

بی برو برگرد مصاف شاگردان مورایس و نکونام بزرگ‌ترین دیدار هفته است و حتی دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان هم به پای آن نمی‌رسد. تقابل دو مدعی آماده لیگ بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. نکونام روز سختی مقابل صدرنشین لیگ خواهد داشت.
سپاهان در هفته سوم در حالی که دو برد پیاپی در هفته‌های قبل به دست آورده بود دو امتیاز به گل‌گهر سیرجان داد، اما همچنان صدرنشین است. فولاد نیز دو هفته ابتدایی مساوی کرد، اما هفته گذشته ۳ بر ۲ تراکتور را برد تا نکونام موقتی هم که شده نفس راحت بکشد. سپاهان در دیدار با گل‌گهر تا حدودی محتاط شده بود و به نظر می‌رسید مورایس سرمربی پرتغالی این تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بود. مورایس نشان داد اگر اراده کند تیمش به دفاعی‌ترین تیم لیگ تبدیل می‌شود. فولاد، اما تا این هفته تا حدودی ناتوان در حمله نشان داده است. مهاجمان این تیم در هفته‌های پیشین تا توانسته‌اند موقعیت گل از دست داده اند.
۱- مصاف فردای دو تیم چهل و یکمین مسابقه آن‌ها در لیگ‌برتر محسوب می‌شود.
۲- به دلیل آلوده بودن زمین چمن نقش جهان به قارچ قرار‌است این دیدار در ورزشگاه خانگی ذوب‌آهن برگزار شود.

نکات آماری دو تیم

جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی: سپاهان (۱)، فولاد (۵)
تعداد گل‌های سپاهان تا این هفته: ۶
تعداد گل‌های فولاد تا این هفته: ۳
نتیجه آخرین دیدار: ۳ بر صفر به سود فولاد (دیدار برگشت فصل گذشته)

برنامه بازی

چهارشنبه ۹ شهریور
پرسپولیس -صنعت‌نفت آبادان ۱۸:۳۰
تراکتور - هوادار تهران ۱۸:۳۰
سپاهان - فولاد خوزستان ۱۹:۰۰
مس رفسنجان - آلومینیوم اراک ۱۹:۳۰

روزنامه جام جم 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها