رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

تزریق دوز سوم واکسن کرونا، بستری را کاهش می‌دهد

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت:مطالعات بین‌المللی انجام شده نشان دهنده این است که دریافت نوبت سوم واکسن، میزان بستری در بیمارستان به علت ابتلا به سویه جدید امیکرون را تا بیش از 80 درصد کاهش می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۶۳۳۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، محمد مهدی گویا،رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی از نظر واکسن در کشور وجود ندارد، گفت: در روزهای اوج بیماری کرونا در ماه‌های مرداد و شهریور 1400 شاهد مشارکت وسیع جامعه در واکسیناسیون کووید 19 بودیم و برخی روزها بیش از یک و نیم میلیون تزریق واکسن انجام می‌شد ولیکن با افزایش پوشش واکسیناسیون نوبت‌های اول و دوم و کاهش موارد بیماری به ویژه با فروکش کردن موج ششم در طی 2 ماه اخیر موارد مراجعه گروه‌های هدف به پایگاه های واکسیناسیون کاهش جدید داشته و تعداد مراجعین روزانه به حدود 60 الی 70 هزار نفر کاهش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به 64 میلیون و 300هزار نفر نوبت اول، 57 میلیون و 500هزار نفر نوبت دوم و 26 میلیون و 900 هزار نفر نوبت سوم دریافت کرده‌اند. گرچه پوشش نوبت اول و دوم در افراد در گروه سنی بالای 50 سال بالای 90 درصد و نوبت سوم نیز بالای 75 درصد است ولیکن در گروه‌های سنی زیر 40 سال و به ویژه در گروه سنی 5 تا 12 سال شاهد بیشترین تعداد افرادی هستیم که هنوز برای دریافت نوبت‌های واکسن مراجعه نکرده و تاخیر دارند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت: مطالعات بین‌المللی انجام شده نشان دهنده این است که دریافت نوبت سوم واکسن،میزان بستری در بیمارستان به علت ابتلا به سویه جدید امیکرون را تا بیش از 80 درصد کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد:‌در حالی که در سویه دلتا که قبلا در جهان رایج بود دریافت 2 نوبت واکسن همین میزان ایمنی را ایجاد می‌کرد و برای محافظت علیه سویه امیکرون نیاز به دریافت نوبت سوم واکسن است. لذا از عموم هموطنان دعوت می‌شود تا در اولین فرصت برای تکمیل برنامه واکسیناسیون خود علیه بیماری کرونا اقدام نمایند.

گویا گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی از نظر واکسن در کشور وجود ندارد و انواع مختلف واکسن تولید داخل که همگی کارایی و اثربخشی بسیار مناسبی نشان داده‌اند در پایگاه‌های واکسیناسیون موجود است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها