رئيس پليس فتا استان کرمان هشدارداد:

کلاهبرداران سایبری در کمین فطریه روزه‌داران

رئيس پليس فتا استان کرمان خطر برخی از بازی‌های آنلاین برای کودکان و نوجوانان را جدی دانست وگفت:ظاهر برخی بازی‌های آنلاین سرگرمی و تفریح است اما اهداف طراحی شده این بازی‌ها می‌تواند نگرش کاربران و هویت آن ها را تغییر دهد. 
رئيس پليس فتا استان کرمان خطر برخی از بازی‌های آنلاین برای کودکان و نوجوانان را جدی دانست وگفت:ظاهر برخی بازی‌های آنلاین سرگرمی و تفریح است اما اهداف طراحی شده این بازی‌ها می‌تواند نگرش کاربران و هویت آن ها را تغییر دهد. 
کد خبر: ۱۳۳۸۵۱۶
خطر برخی بازی‌های آنلاین برای فرزندان جدی است به گزارش جام جم آنلاین کرمان‌؛سرهنگ امين يادگارنژاد،افزود: امروزه استفاده از بازی‌های آنلاین برای قشر جوان و نوجوان و خصوصا کودکان تبدیل به مسئله‌ای شده که بیشتر وقت کودکان و نوجوانان را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد:واژه بازی به عنوان سرگرمی شناخته شده،اما متاسفانه شکل‌گیری شخصیت کودکان و نوجوان با اهداف مخرب برخی بازی‌های آنلاین و رایانه‌ای توام شده است که این امر می‌تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد.

سرهنگ يادگارنژاد،خاطرنشان کرد:ظاهر برخی از بازی‌های آنلاین سرگرمی و تفریح است،اما اهداف طراحی شده این بازی‌ها می‌تواند نگرش کاربران و هویت آن ها را تغییر دهد و باعث ایجاد ابهامات و تخیلات در مسائلی از قبیل نوع رفتار، القاء آداب و رسوم و اعتقادات مختلف، تغییر سبک زندگی و سایر مسائل شود.

رئیس پلیس فتا استان با تاکید بر لزوم ارتقاء دانش والدین در این خصوص به جهت پیشگیری از به دام افتادن کودکان و نوجوانان افزود:فعالیت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی مسلتزم همراهی و همگامی والدین و نظارت دقیق آن ها بر فرزندان است که می‌تواند باعث کاهش تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی شود.

سرهنگ يادگار نژاد،افزایش رفتارهای پرخاشگرانه،انزوای اجتماعی و دوری از خانواده و اجتماع و گوشه گیری را از جمله تاثیرات منفی اینگونه بازی‌های آنلاین بیان کرد و گفت:این موارد می‌تواند تبعات منفی بر مسائل اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی فرد نیز داشته باشد.

وی ادامه داد:در برخی موارد هنگام خرید بازی‌های آنلاین نیاز به واریز وجه و از همین رو ممکن است فرزندان به واسطه پرداخت آنلاین به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت شوند و موردسوءاستفاده های مالی قرار بگیرند،از اینرو حضور والدین و همراهی فرزندان در هنگام خرید بازی‌های آنلاین امری ضروری است که در این رابطه به شهروندان توصیه می شود:موارد مشکوک در این موارد را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت های سایبری گزارش کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها