jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۵۶۹   ۲۴ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۹:۲۹

يك متخصص تغذيه در گفت و گو با جام جم از تغيير عادت هاى غذايى اشتباه از كودكى مى گويد

جلوى زياده خوری را از کودکی بگيريد

زياده خورى از كودكى اتفاق می افتد ، چراكه معمولا اكثر والدين به زیاد خوردن غذاى فرزندشان، جایزه و تشویق مى دهد درحاليكه اين يك عادت غذايى استباه است كه بايد اصلاح شود .

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر لادن گیاهى، متخصص تغدیه و عضو تیم تخصصى پژوهشگاه نابارورى ابن سینا با بیان این مطلب به جام جم مى افزاید: نهایتا جامعه امروزی امروز مى بینیم که جامعه با دریافت زیاد انرژی مواجه شده است. پس نظم در مقدار دریافت مواد غذایى از عادت‌هایی است که باید از کودکى بدرستی یاد گرفته شود. یکی از عادت بعدی که باید اصلاح شود، بحث آگاهانه خوردن است. غذا اثر درمانی و شفا
بخشی را زمانی دارد که با تمرکز غذا خورده شود. همه این اصالاحات به تقویت خودآگاهی، نظم و توجه در پیروی از یک برنامه غذایی درست منجر مى شود.

وى تاکید مى کند:، چون سیستم بدن ما قدرت بالایى برای تطابق دارد با عادت‌های غلط غذایى تا
مدتی خودش را تطبیق می‌دهد تا به جایی می‌رسد که بدلیل افزایش سرعت روند پیری و بهم خوردن تعادل سلولی دچار بیماری و اختلال می‌شود. برخی از بیماری هاى ناشى از این اختلالات، خیلی ملموس هستند مثل اثرات کم خوردن آب بر پوست و دستگاه گوارش که مشهود هستند. اما برخی از این اثرات مثل اثری که روی قدرت باروری می‌گذارد تا مدت‌ها مخفى مى ماند. پس هر چه زودتر به اصلاح عادات عذایى با نظم و برنامه اقدام شود از اثرات منفى آن کاسته خواهد شد. / پونه شیرازى
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها