jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۶۳۹۸   ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۰

تعویض ششم تاثیرگذار نبود

نتیجه دیدار جنجالی تغییر نمی‌کند

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درحالی بررسی پرونده سایپا و پیکان را در دستور کار قرار داده است که یک مقام مسئول در فوتبال عنوان کرد نتیجه بازی تغییر نخواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، در یکی از دیدارهای هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران تیم های سایپا و پیکان در شرایطی به مصاف هم رفتند که تیم سایپا به دلیل قرار داشتن در انتهای جدول رده بندی به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت اما این تیم پیکان بود که رقابت انتهای جدولی ها را از رقیب خودروساز خود برد تا شانسش برای ماندن در لیگ برتر را افزایش دهد.

هر چند پنالتی بحث برانگیزی که داور برای پیکان اعلام کرد و باعث رقم خوردن گل برتری این تیم در دقیقه ۸۶ بازی شد، اما یک اتفاق عجیب دیگر در وقت های اضافه این بازی را به یکی از جنجالی ترین دیدارهای تاریخ دو تیم تبدیل کرد.

سایپایی ها که با شکست در این دیدار همچنان در منطقه قرمز جدول جا خوش کردند، پس از آنکه متوجه شدند پیکان در وقت های اضافه ششمین تعویضش را انجام داده است، با ارسال نامه ای به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواستار رسیدگی به این تخلف و تغییر نتیجه بازی شدند.

مهرداد سراجی مدیرعامل باشگاه سایپا که عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز هست در نامه ای به کمیته مسابقات سازمان لیگ خواستار رسیدگی به این اتفاق شد.

در این مورد گفته می شود شهاب الدین عزیزی خادم نیز که در نامه ای به کمیته انضباطی خواستار رسیدگی به تخلفات دربی تهران و بازی پرسپولیس و سپاهان شده بود، به طور شفاهی از دپارتمان داوری خواسته است تا به یک تعویض اضافه در دیدار سایپا و پیکان هم رسیدگی شود.

دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال نیز که سرپرستی آن را حسن کامرانی فر به تازگی بر عهده گرفته است به همراه سایر اعضای آن به بررسی تمام جوانب این موضوع پرداختند.

نتیجه دیدار جنجالی تغییر نمی‌کند

کامرانی فر در حالی رسیدگی به انجام شش تعویض پیکان در جریان دیدار با سایپا را مورد بررسی قرار داد که صحبت‌هایی درباره عدم قانون مشخص در آئین نامه بازی‌ها راجع به این موضوع مطرح شده بود؛ اما سرپرست این دپارتمان در گفتگو با مهر، تمکین از قوانین بین المللی فیفا را در این زمینه اعلام کرد.

دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال پس از بررسی اتفاقات مربوط به دیدار پیکان و سایپا جزئیات آن را در اختیار دبیرکل فدراسیون فوتبال قرار داده است.

در بررسی این موضوع تاکید شده است از آنجایی که بازیکن تعویضی ششم تاثیری در جریان بازی نداشته و حتی توپ را لمس نکرده است، بنابراین نتیجه بازی تغییر نخواهد کرد و پیکان برنده این بازی خواهد بود. این تصمیم با پشتوانه تاکید قوانین فیفا اتخاذ شده و به نظر می رسد قطعی خواهد بود.

قرار است تصمیم نهایی در مورد پرونده دیدار سایپا و پیکان با حضور دبیرکل فدراسیون در کمیته انضباطی اتخاذ شود. از آنجایی که مسئولیت تعویض تیم ها با سرپرست است به احتمال زیاد جرایمی از سوی کمیته انضباطی برای اصغر مدیرروستا سرپرست تیم پیکان در نظر گرفته خواهد شد.

بنابراین طبق قوانین فیفا و تصمیم دپارتمان داوری، برگزاری مجدد دربی خودروسازان منتفی خواهد بود و رای نهایی نتیجه بازی که برتری ۲ بر یک پیکان بود را تایید خواهد کرد.

سه امتیاز این دیدار برای تیم پیکان از اهمیت بالایی برخوردار بود چرا که شاگردان مهدی تارتار با این پیروزی ۳۰ امتیازی شدند و در رده هفتم جدول قرار گرفتند تا حدود زیادی از منطقه خطر فرار کند.

اما نارنجی پوشان سایپا که هنوز هم رایزنی ها برای تغییر نتیجه این بازی را از طریق مدیران صنایع ادامه می دهند با ۱۹ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند و بعد از ماشین سازی گزینه دوم سقوط به لیگ دسته اول هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها