jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۵۶۰۴   ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۴

واکنش‌ها به کری‌خوانی آذری جهرمی درباره دربی هنوز ادامه دارد

جنجال وزیر پرسپولیسی

  بیش از اتفاقات داخل زمین در دربی، این کری‌خوانی آذری جهرمی وزیر جوان ارتباطات بود که در 48 ساعت گذشته، جو را تحت‌تاثیر قرار داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، او که پیش از این نیز بارها برای طرفداران استقلالی کری خوانده یا با ستاره‌های آنها و همینطور دربی 6 بر صفر شوخی کرده بود، این بار هم نوشت: «ولی به نظرم اون دو تا ستاره سیاره باشند.» کری‌خوانی او بلافاصله با واکنش فرهاد مجیدی روبه‌رو شد. سرمربی استقلال رودروی خبرنگاران گفت: «واقعا باعث تاسف است یک وزیر مملکت آنقدر شعور ندارد که بداند یک قشری از هواداران استقلال، جوانانی هستند که با برد و باخت تیم یک هفته خوشحالند و یک هفته ناراحت. می‌آیند و چنین صحبت‌هایی در این شرایط می‌کنند. امیدوارم ایشان که بالاخره وزیر یک مملکت هستند، سطح شعورشان هم در سطح وزیر باشد.»

این ادبیات مجیدی باعث شد تا انتقادات تنها از وزیر جوان نباشد. علی لطیفی مهاجم استقلال می‌گوید: «آقای جهرمی این رفتار شما با طرفداران خوب نبود. شما می‌توانید بگویید طرفدار کدام تیم هستید ولی نمی‌توانید چنین پیام‌هایی منتشر کنید که باعث عصبانیت و دلخوری طرفداران شود اما حرف‌های مجیدی را هم نمی‌پسندم. او می‌توانست با ادبیات دیگری صحبت کند.»

مجید صدری رئیس هیات مدیره پرسپولیس هم چنین واکنشی به حرف‌های فرهاد نشان می‌دهد: «متاسفانه بعد از بازی شاهد این بودیم که آقای مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال به وزیر محترم ارتباطات توهین کردند. من شرمنده هستم یک فردی با این صراحت به وزیر محترم ارتباطات توهین کند. سرمربی استقلال به وزیر محترم جمهوری اسلامی ایران توهین کرده است. این یک کری‌ ساده بود و در این مسائل بحث وزیر بودن او مطرح نیست. با این حال آقای مجیدی بی‌اخلاقی کاملی مرتکب شدند. ما حق خودمان می‌دانیم برای بی‌اخلاقی او نسبت به هوادار خودمان، به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ شکایت کنیم که شاهد چنین مواردی دیگر نباشیم.»

 مددی مدیرعامل استقلال اما مقابل صدری پشت سرمربی تیمش درمی‌آید و از او دفاع می‌کند: «آقای صدری! اگر وزیری به پرسپولیس توهین می‌کرد، ساکت می‌ماندید و عکس‌العملی نشان نمی‌دادید؟ اگر وزیر دولت، به لوگوی باشگاه پرسپولیس توهین می‌کرد، از هواداران‌تان می‌خواستید سکوت کنند؟ اصلا ارتباط این موضوع با آقای صدری چیست؟»

بهزاد غلامپور مربی استقلال که نقش اول درگیری‌های اواخر مسابقه بود و با حرکات خود باعث ایجاد تشنج شد هم در ادامه پشت فرهاد مجیدی در می‌آید. او با کنایه خطاب به آذری جهرمی می‌گوید: «آقای جهرمی! شما همین سیاره‌ها را هم ندارید. مجیدی به خوبی جواب او را داده و دیگر لزومی ندارد جوابش را بدهم. »

 افشین و شکوری پشت جهرمی

دیروز در فضای مجازی پیش از عملکرد فنی دو تیم و پیش از اشتباهات مربیان یا بازیکنان، موضوع اول دربی همین پست جهرمی و واکنش‌های پس از آن بود. طرفداران استقلال بعد از بازی به صفحه او رفتند و با لحن بسیار محترمانه‌تری نسبت به آنچه که مجیدی گفته بود، به ادعایش پاسخ دادند. در این بین پرسپولیسی‌ها پشت وزیر جوان درآمدند. افشین پیروانی سرپرست پرسپولیس اینطور نوشت: «هرکس می‌تواند طرفدار تمدن پرسپولیس باشد. روی چشم من هم جایش باشد. از ندار تا غنی، از عام تا خاص، از فقیر تا وزیر. پرسپولیس مکتب عشق است.» ابراهیم شکوری هم اینگونه واکنش نشان داد: «ما به داشتن هواداران عاشق خود، فارغ از هر پست، مقام، سن، جنسیت، جایگاه و شغلی افتخار می‌کنیم. حق هر انسانی است که طرفدار تیمی باشد و چه بهتر آن تیم پرسپولیس کبیر باشد با قدمتی طولانی. چه بسیار دوستانی که در پست‌های حساس دولتی و حکومتی هستند و طرفدار تیم رقیب. احترام آنها اما بر ما واجب است.» مسؤولان استقلال هم در ادامه وارد گود شدند. نظری سخنگو و عضو هیات مدیره این باشگاه گفت: «آذری‌جهرمی چون سمتی در باشگاه پرسپولیس ندارد در مورد الفاظی که برای استقلال و دیگر رقبای پرسپولیس به کار می‌برد دقت بیشتری کند.»

مددی مدیرعامل آبی‌ها هم چنین واکنشی نشان داد: «وزیر ارتباطات قطعا می‌داند که استقلال هواداران میلیونی دارد و هر واکنشی، تبعات اجتماعی خواهد داشت. از آقای وزیر انتظار داریم جوانب و عواقب رفتارش را در نظر بگیرد تا توهینی به هواداران بزرگ استقلال و تاریخ با عظمت این باشگاه نشود.»

عجیب‌ترین اظهارات اما دیروز متعلق به سیاوش یزدانی بود. این بازیکن حرف‌هایی زد که قابل انتشار نیستند. در ادامه قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر هم به دفاع از استقلال پرداخت و چنین پیامی منتشر کرد: «ستاره‌ها برای درخشیدن از کسی اجازه نمی‌گیرند. برای دیدن آن کمی بزرگواری لازم است. »

واکنش‌ها ادامه داشت و آنچه مشخص بود، یک جمله وزیر جوان بیش از خود بازی، فضا را تحت‌تاثیر قرار داده بود.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر