۴۸روز عملیات برای پیدا کردن جسد یخ زده ۲ مرد روستایی پایان یافت

مرگ تلخ در ارتفاعات آلمالو

دو نفر از اهالی روستای آلمالوی عجب‌ شیر وقتی به ارتفاعات کوهستانی رفتند، گمان نمی‌کردند سفری بی‌بازگشت داشته باشند. اجساد یخ‌زده آنها به فاصله چند هفته در ارتفاعات و از زیر برف پیدا شد. علت مرگ دو مرد روستایی هنوز مشخص نشده است و پرونده‌ای در این رابطه در دادسرا تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد.
کد خبر: ۱۳۱۰۳۴۰

به گزارش حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، این دو روستایی از روزهای پایانی بهمن سال گذشته ناپدید شدند و جست‌وجوها برای یافتن آنها در ارتفاعات کوهستانی روستای آلمالوی عجب‌شیر آغاز شد. خانواده‌ها نگران حال آن دو بودند. نیروهای امدادی و نجاتگر و بومیان در دل کوهستان، شبانه‌روز در جست‌وجوی آنها بودند اما ردی به دست نیامد تا این‌که بعد از ۴۸روز با پیدا شدن پیکرهای یخ‌زده آنها عملیات جست‌وجو پایان گرفت.

حسن جعفری، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان عجب‌شیر که در این عملیات حضور داشت به خبرنگار ما گفت: این دو روستایی به‌نام«شکار»۵۰ساله و هادی ۳۸ساله از ۲۵بهمن سال گذشته ناپدیدشده بودند.روزهای اول خانواده‌هایشان تلاش کردند آنها را پیدا کنند که موفق نشدند. وقتی از یافتن آنها ناامید شدند، از نیروهای امداد هلال‌احمر کمک خواستند. رد آخرین سیگنال‌های تلفن همراه آنها، ارتفاعات کوهستانی روستای آلمالو را نشان می‌داد. همراه ۴۰نفر از نیروهای امداد هلال‌احمر راهی کوهستان شدیم. خانواده‌هایشان و تعدادی از اهالی روستا نیز با ما همراه شدند. به چند گروه تقسیم شدیم و از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ مسیرها را جست‌وجو می‌کردیم. بعضی روزها شدت بارش برف آن‌قدر زیاد بود که مجبور به توقف عملیات می‌شدیم. ارتفاع برف در برخی مناطق به یک متر و ۲۰ سانتی‌متر می‌رسید. ۲۰اسفند سال گذشته، موتورسواری خبرآورد که در بالادست روستا در کنار رودخانه دست انسان دیده که از میان برف بیرون زده است. نیروها به آنجا رفتند. برف‌ها را کنار زدیم وجسد مرد میانسال را یافته و بیرون آوردیم. جسد به پایین دامنه منتقل شد که خانواده شکار او را شناسایی کردند. اطراف را جست‌وجو کردیم اما ردی از هادی نبود. بعد از چند روز به‌دلیل برف زیاد عملیات متوقف شد و با آب شدن برف‌ها عملیات جست‌وجو دوباره ادامه پیدا کرد تا این‌که سیزدهمین روز فروردین، مرد چوپانی که برای چرای گوسفندان رفته بود در حوالی آبشار هرگلان عجب‌شیر جسد هادی را پیدا کرد. به منطقه رفته و جسد را از زیر برف بیرون کشیده و تحویل خانواده‌اش دادیم.

پسرعموی هادی که روزها در جست‌وجوی او و شکار بود، به خبرنگار ما گفت: از روزی که هادی و شکار ناپدید شدند همه در جست‌وجوی‌شان بودیم. امید داشتیم شاید زنده باشند اما وقتی جسد هم روستایی‌اش پیدا شد، امید خانواده ما کمرنگ شد که او دیگر زنده نیست. باگذشت ۴۸روز از ناپدید شدن او جسدش در کوهستان پیدا شد.

دختر داغدیده شکار سلمانی می‌گوید: ما چهارخواهر و دو برادریم. ۲۵بهمن سال گذشته پدرمان از خانه بیرون رفت. هر چه به تلفنش زنگ زدیم جواب نداد تا این‌که از دسترس خارج شد. سراغش را از دوستان و فامیل گرفتیم، کسی او را ندیده بود. نزد خانواده هادی رفتیم که خانواده‌اش گفتند او نیز برنگشته و تلفنش خاموش است.بعد از چند روز که خبری از پدرم نشد به پلیس خبردادیم. جسد یخ‌زده او، بعد از چند هفته در روزهای آخر اسفند پیدا شد. وحید، پسرعمویم جسد پدرمان را شناسایی کرده بود. جسد پدرم سالم بود اما انگار دور گردنش جای شیارهایی بود. نمی‌دانیم چرا این بلا سرش آمده است. شکایتی را مطرح کرده و منتظر نتیجه تحقیقات هستیم.

علی امانی، بخشدار قلعه چای عجب‌ شیر درباره علت مرگ این دو روستایی به خبرنگار ما گفت: دردادسرا برای مرگ آنها پرونده تشکیل‌شده و پلیس در حال تحقیقات است. قراراست پزشکی قانونی درباره مرگ آن دو اعلام نظر کند. هنوز معلوم نیست آن دو به چه دلیل باهم به ارتفاعات کوهستانی رفته و جانشان را ازدست‌داده‌اند.

معصومه ملکی - حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها