مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار:

چهار تن مرغ منجمد در فریدونکنار توزیع شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان

نگهداری مرغ بیش از ۵۰ روز در مرغداری‌ها ممنوع

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ ۵۰ روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن‌ها از مصادیق احتکار است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ ۵۰ روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن‌ها از مصادیق احتکار است.
کد خبر: ۱۳۰۹۲۷۳

به گزارش خبرگزاری جام جم آنلاین قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: بر اساس ابلاغیه اخیر وزارت جهاد کشاورزی و مصوبات قرارگاه تنظیم بازار کشور و استان، چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ ۵۰ روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن‌ها از مصادیق احتکار است و عرضه کالا‌های خارج از شبکه محسوب می‌شود که علاوه بر پیگیری و اعمال جرائم قانونی مربوطه، کاربری سامانه‌های مربوطه جهت اختصاص نهاده به آن‌ها نیز تا اطلاع ثانوی و تعیین تکلیف توسط مراجع مربوط غیرفعال خواهد شد.

خمسه افزود: با توجه به حساسیت موضوع و لزوم کنترل جدی زنجیره تولید و توزیع مرغ، استاندار قزوین نیز بر پیگیری جدی موضوع و برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با تاثیر اصلاح قیمت مرغ بر میزان تولید این محصول، اظهار کرد: با منطقی‌تر شدن قیمت‌ها و اعلام قیمت‌های جدید می‌توان این نوید را داد که مرغداران امیدواری بیشتری برای جوجه‌ریزی خواهند داشت و نگران ضرر و زیان نخواهند بود.

خمسه افزود: تولید مرغ یک روند ادامه‌دار است و حدود ۴۵ تا ۵۰ روز زمان می‌برد تا یک جوجه یک روزه به سن کشتار برسد بنابراین نمی‌توان گفت اصلاح قیمت در این سه روز بر روی تولید چه تاثیری داشته است، اما با بدون شک آینده روشنی به لحاظ ترغیب تولیدکنندگان برای جوجه‌ریزی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: مصوبات اخیر قرارگاه ساماندهی مرغ کشور موجب کاهش میزان قاچاق مرغ و توزیع خارج از شبکه قانونی عرضه خواهد شد و امیدواریم این مصوبه بتواند بر بازار تاثیر گذاشته و دست واسطه‌ها و دلالان را کوتاه کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها