jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۸۵۸   ۰۱ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۳

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

از این‌رو اولین اثر این رزمایش‌ها ایجاد نشاط، امیدواری و سربلندی در مجموعه طیف‌های مختلف همراه با انقلاب اسلامی در منطقه حساس و استراتژیک غرب آسیاست.

پیام دوم، هشدار به دشمنان و ارتجاع منطقه است که هرازگاهی، توهماتی در ذهن‌شان ایجاد می‌شود و خط و جهتی را به آمریکا می‌دهند تا جمهوری اسلامی ایران را تهدید کند.

قطعا رزمایش‌ های سپاه و ارتش یکی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده در برابر این‌گونه تهدیدات است.

دشمنان که تحولات نظامی ایران را رصد می‌‌کنند با انجام این رزمایش‌ها حساب کار را می‌کنند و تهدیدات آنها کمرنگ می‌شود.

این مساله را ما بارها آزمایش کردیم و هر موقعی که رزمایشی در مجموع نیروی‌های مسلح انجام شده، صدای دشمنان انقلاب و ایران خفه شده و آنها نسبت به این توان نظامی اذعان و از تهدیدات جنجالی خود عقب‌نشینی کردند.

مساله سوم نگاه و نظری است که مردم ایران دارند. ملت ما مقتدر است و به‌شدت به نظام وابسته و علاقه‌مند است.

وقتی که مردم این نوع اقتدار را مشاهده می‌کنند طبعا در میان افراد جامعه نشاط و روحیه تزریق می‌شود بنابراین بخشی از پیام‌های این رزمایش‌ها جنبه داخلی دارد و باعث امیدواری مردم به قدرت دفاعی نیروهای مسلح است.

علی سعیدی - رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده معظم کل قوا / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها