jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۳۰۱۴۹۲   ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۶

رقابت مرحله نیمه نهایی واترپلو المپیک 1956 به دلیل درگیری بازیکنان دو تیم به یکی از معروف ترین مسابقات واترپلوی تاریخ المپیک معروف شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، واترپلو در مجارستان قدمت زیادی دارد و تیم واترپلوی مجارستان در 22 دوره بازی های المپیک حضور داشته و 9 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز کسب کرده است.

این تیم در المپیک 2000 تا 2008 توانست قهرمان المپیک شود اما در دو المپیک 2012 و 2016 روی سکو نرفت. با توجه به قهرمانی در اروپا و راه یابی به المپیک توکیو ممکن است زمینه ای برای بازگشت مجدد این تیم به سکوی قهرمانی المپیک باشد.

در المپیک 1956 ملبورن معروف ترین مسابقه واترپلو بین دو تیم مجارستان و شوروی رقم خورد.

مسابقه مرحله نیمه نهایی در حالی بین دو تیم مجارستان و شوروی برگزار شد که چند روز قبل از این دیدار، انقلابی در بوداپست آغاز شد که توسط شوروی سرکوب شد.

این مسئله رقابت بین دو تیم را تحت تاثیر قرار داد. کاپیتان تیم مجارستان در ابتدای بازی حاضر به دست دادن با کاپیتان شوروی نشد.

در بازی نیز مجارستان توانست 4 بر صفر پیش بیفتد اما تنش ها داخل استخر افزایش پیدا کرد. خطاهای زیادی بازیکنان انجام می دادند و مشت های زیادی رد و بدل می شد.

فقط یک دقیقه مانده بود تا مسابقه تمام شود که والنتین پروکوف بازیکن شوروی یک مشت به صورت «اروین زادور» بازیکن مجاری زد و باعث شد خون او همه جا پاشیده شود.

این اتفاق باعث خشمگین شدن تماشاگران و لغو بازی شد. البته در نهایت مجارستان به عنوان تیم برنده معرفی شد و توانست به فینال صعود کند و با شکست یوگسلاوی عنوان قهرمانی المپیک را کسب کرد.
این مسابقه با نام «خون در آب» معروف شد.

«زادور» که بر اثر مشتی که به صورتش خورد بسیار مشهور شد در سال 2012 در گذشت.

تبدیل شدن مسابقه واترپلو به رینگ خونین!  (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر