با یک اردوی 10 روزه نایب قهرمان آسیا شدیم
امیرحسین رهبر، عضو تیم ملی واترپلو:

با یک اردوی 10 روزه نایب قهرمان آسیا شدیم

داستان های المپیک؛

تبدیل شدن مسابقه واترپلو به رینگ خونین! (+عکس)

رقابت مرحله نیمه نهایی واترپلو المپیک 1956 به دلیل درگیری بازیکنان دو تیم به یکی از معروف ترین مسابقات واترپلوی تاریخ المپیک معروف شد.
کد خبر: ۱۳۰۱۴۹۲

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، واترپلو در مجارستان قدمت زیادی دارد و تیم واترپلوی مجارستان در 22 دوره بازی های المپیک حضور داشته و 9 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز کسب کرده است.

این تیم در المپیک 2000 تا 2008 توانست قهرمان المپیک شود اما در دو المپیک 2012 و 2016 روی سکو نرفت. با توجه به قهرمانی در اروپا و راه یابی به المپیک توکیو ممکن است زمینه ای برای بازگشت مجدد این تیم به سکوی قهرمانی المپیک باشد.

در المپیک 1956 ملبورن معروف ترین مسابقه واترپلو بین دو تیم مجارستان و شوروی رقم خورد.

مسابقه مرحله نیمه نهایی در حالی بین دو تیم مجارستان و شوروی برگزار شد که چند روز قبل از این دیدار، انقلابی در بوداپست آغاز شد که توسط شوروی سرکوب شد.

این مسئله رقابت بین دو تیم را تحت تاثیر قرار داد. کاپیتان تیم مجارستان در ابتدای بازی حاضر به دست دادن با کاپیتان شوروی نشد.

در بازی نیز مجارستان توانست 4 بر صفر پیش بیفتد اما تنش ها داخل استخر افزایش پیدا کرد. خطاهای زیادی بازیکنان انجام می دادند و مشت های زیادی رد و بدل می شد.

فقط یک دقیقه مانده بود تا مسابقه تمام شود که والنتین پروکوف بازیکن شوروی یک مشت به صورت «اروین زادور» بازیکن مجاری زد و باعث شد خون او همه جا پاشیده شود.

این اتفاق باعث خشمگین شدن تماشاگران و لغو بازی شد. البته در نهایت مجارستان به عنوان تیم برنده معرفی شد و توانست به فینال صعود کند و با شکست یوگسلاوی عنوان قهرمانی المپیک را کسب کرد.
این مسابقه با نام «خون در آب» معروف شد.

«زادور» که بر اثر مشتی که به صورتش خورد بسیار مشهور شد در سال 2012 در گذشت.

تبدیل شدن مسابقه واترپلو به رینگ خونین!  (+عکس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها