ثبت ۳۴۰۰ فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز

بررسی‌های آماری از آمریکا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته حدود ۲۳۲ هزار نفر افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۳۰۱۴۷۲

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید ۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده، همچنان در حال افزایش است..

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۲۰۲,۷۶۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۳,۳۷۷ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به روز گذشته مقداری کاهش داشته است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در آمریکا به ۲۴,۳۰۶,۰۴۳ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۴۰۵,۲۶۱ تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۵.۶۱ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر، ۲۸,۸۵۰ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

شبکه «سی‌ان‌ان» دو هفته پیش گزارش داده بود، رقم دویست‌وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ده ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

از سوی دیگر، بیمارستان‌های کالیفرنیای آمریکا در حالی با کمبود تجهیزات و خدمه مواجه است که تعطیلات کریسمس موج جدیدی از بیماران را به سمت این مراکز روانه کرده است.

«آنتونی فائوچی»، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نیز گفته کادر درمان در بسیاری از مناطق آمریکا در موقعیت‌های استرس‌زایی کار می‌کنند و بیمارستان‌ها در وضعیت خوبی قرار ندارند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند شامگاه جمعه از ۹۴ میلیون نفر نیز عبور کرد.

ثبت ۳۴۰۰ فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها