آیا در جستجوی بهترین روانشناس تهران هستید؟ چقدر درباره¬ی الزام مراجعه به یک دکتر روانشناس خوب می دانید؟ آیا تعدد متدها و افراد فعال در خدمات روانشناسی شما را سردرگم کرده است؟
کد خبر: ۱۳۰۰۷۳۳
بهترین روانشناس تهران
 
یافتن دکتر روانشناس خوب در شهرهای بزرگ خصوصاً تهران کمی پیچیده است. چرا که از طرفی این شهر پرجمعیت است و ممکن است افراد در پی یافتن دکتر روانشناس مناسب به تهران بیایند، پس رزرو نوبت تعدادی از روانشناسان سخت و دشوار است و از طرف دیگر وجود افراد متعدد که با عناوین مختلف به درمانگری مشغول‌ اند، کار را برای انتخاب روان­شناس سخت می­کند. این محتوا به شما کمک می­کند تا اطلاعات بیشتری درباره­ی الزام مراجعه به دکتر روان­شناس خوب و بهترین روانشناس تهران به دست آورید.
 

چرا باید به دکتر روان­شناس مراجعه کنیم؟

 
برای اینکه الزام مراجعه به دکتر روان­شناس را شرح دهیم، ابتدا مثالی را شرح می­ دهیم.
فرض کنید که اتفاقی تکه­ ای شیشه شکسته شده در پای شما فرو می ­رود و پای شما به ‌شدت زخمی می ­شود، بهترین واکنش عملی برای این رویداد آن است که خود را به بیمارستان یا درمانگاه برسانید، احتمالاً درمانگر معالج ابتدا زخم شما را با مواد ضدعفونی‌کننده تمیز می کند، در هنگام ضدعفونی شما درد و سوزش را حس می ­کنید، اما می­دانید که الزاماً باید درد را تحمل نمایید وگرنه زخم عفونت کرده و مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد ­می کند. سپس دکتر زخم ضدعفونی شده را پانسمان می کند تا در طول درمان زخم با آلودگی­ها و اجسام فیزیکی تماس نداشته باشد، ممکن است زخم به بخیه نیز نیاز داشته باشد.
 
 اما اگر در حین حادثه به درمانگاه یا بیمارستان دسترسی نداشته باشید چه می­ کنید، حداقل کاری که می­کنید آن است که همین کارها را به‌صورت دست و پا شکسته خودتان انجام می دهید، یعنی زخم خود را با بتادین یا آب معمولی تمیز کرده و بعد با بانداژ یا گاز یا پارچه­ تمیز که در دسترستان است، روی زخم را می پوشانید. این اعمال کاملاً بدیهی هستند.
 
ممکن است بگویید این مثال چه ارتباطی با مسئله بهترین روانشناس تهران دارد؟ در جواب می­گوییم عجله نکنید، مطالعه مقاله را ادامه دهید.
 
حال فرض کنید شما روح و روانتان زخمی شده است، آیا در صورت زخمی شدن روح و روانتان، سریعاً برای پانسمان و معالجه آن اقدام می کنید؟ آیا همانند زخم فیزیکی، خود مراقبتی را بلدید؟ جواب اکثر افراد به این سؤال منفی است. چه می­گویید اگر بگوییم اغلب افراد با آسیب­های ناشی از والدین ناکارآمد در کودکی و روابط ناسالم در بزرگ‌سالی و... آکنده از زخم­های روحی هستند و بدون پانسمان در جامعه رها شدند؟ حال متوجه شدید که چرا هریک از ما می­بایست به روان­شناس مراجعه کنیم؟ اما چرا این­گونه است؟
 
بهترین روانشناس تهران

چرا افراد برای درمان آسیب­های روحی خود به دکتر روانشناس خوب مراجعه نمی­کنند؟

 
برای پاسخ دادن به این پرسش باید موضوع را از جنبه­های مختلف بررسی کنیم.
دلیل اول برای این معضل آن است که افرادی که روانشان آسیب­ دیده است تا مدت­ها متوجه آن نیستند. آن­ها اغلب گمان می کنند حالت­های خشونت، افسردگی یا برای مثال اختلالات پارانویید طبیعی است. آن­ها نمی­دانند رفتارهایشان مرضی است، زیرا بخش خودآگاه آن­ها رفتار را کاملاً با منطق توجیه می­کند. مثلاً فردی که به علت سرکوب احساس خشم، رفتار خشونت‌آمیز دارد، رفتارش را این­گونه توجیه می­کند که من از حق و حریم خود و خانواده­ام دفاع می کنم. کسی که در فضای مجازی به شریک عاطفی یا دوستش پیام می­دهد و فرد مقابل پیام را می­بیند و جواب نمی­دهد یا دیر جواب می­دهد و فرد از لحاظ روانی آشفته می شود، نمی­داند که مشکل عزت­نفس دارد. دیگر رفتارها نیز به‌ طور مشابه برای فرد عادی است.
 
علت بعدی که به علت قبل بی­ ارتباط هم نیست آن است که افراد گمان می­ کنند تا روزی که به مشکل جدی برنخورده ­اند، روان سالمی دارند و نیاز نیست به روان­شناس مراجعه کنند. متأسفانه این باور بسیار اشتباه است. چرا که اغلب ما در خانواده­ های عالی و بی­نقص پرورش نیافته­ایم، هم ­چنین بستر آموزشی جامعه ما به آموزش موضوعاتی چون خود مراقبتی یا معناگرایی کمتر پرداخته است. دوستان و اطرافیان ما نیز چندان انسان­ هایی با رفتارهای بالغانه نبوده­اند، پس ما به‌صورت ناآگاهانه در حال الگوبرداری نادرست بوده­ایم و با احتمال زیاد اکنون فردی هستیم که به آسیب­های روحی دچاریم.
 
همین­ حالا من به شما می گویم فارغ از اینکه شما چه جنسیتی دارید، چه سنی دارید و از چه جایگاه اجتماعی برخوردار هستید، اگر تا به حال جهت درمان آسیب­های روانی خود به دکتر روان­شناس مراجعه نکردید، حتماً این لطف را به خودتان بکنید و جهت انتخاب بهترین روانشناس تهران اقدام بفرمایید.
 

دیگر علل

 
متأسفانه در جامعه ما مسئولیت‌پذیری نقش چندان پررنگی ندارد. افراد خود را کاملاً در اختیار شرایط بیرونی قرار می ­دهند، احساس قربانی بودن را می­پذیرند، برای حل مسائل به دیگران، فالگیران و دعانویسان چنگ می ­اندازند. غافل از اینکه کلید در درون خود افراد است.
 
علاوه بر دلایل بالا یک باور غلط در جامعه وجود دارد و آن این است که افرادی که به روانشناس مراجعه می­کنند الزاماً مشکلات و اختلالات جدی شبیه جنون را دارند و افراد معمولی به کلینیک روانشناس مراجعه نمی­کنند. این باور سمی از ریشه نادرست است، همه­ی افراد به اصلاح، خودسازی و خودشناسی نیاز دارند.
 
شما می­توانید با رزرو نوبت و مراجعه به دکتر علوی­ نژاد از خدمات مشاوره و روانشناسی ایشان در زمینه­های روان­درمانی اختلالات روان­شناختی از قبیل وسواس، افسردگی، اضطراب و خدمات مشاوره خانواده، زوج‌درمانی و مشاوره کودک استفاده نمایید

بهترین روانشناس تهران

 
شاید هم ­اکنون شما برای انتخاب بهترین روان­شناس در تهران دچار تردید باشید و اکنون در حال مقایسه روانشناسان نامی و انتخاب یک نفر به عنوان بهترین روانشناس باشید. اگر در این مرحله هستید، ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.
 
اصولاً عبارت بهترین دکتر روان­شناس بی­معنا و اشتباه است. دلیل آن هم واضح است و آن چیزی نیست به­جز "تفاوت­های فردی".
 
اگر قصدتان از یافتن بهترین روانشناس تهران، این است که اطمینان کسب کنید که روند درمان شما صد درصد موفقیت­آمیز است، بهتر است دراین‌باره بیشتر تأمل فرمایید.
 
درست است که وجود یک روان­شناس باتجربه و خبره در تعیین میزان موفقیت­آمیز بودن درمان شما مؤثر است، اما درنهایت کسی در جریان درمان موفق است که صبور است، برای رها کردن رنج­ هایش اراده و انگیزه دارد و حاضر است مسئولیت زندگی و رفتارهایش را بپذیرد، این افراد درمان ­پذیرند. روان­درمانی یک مسیر است که در آن روان­شناس نقش یک راهنما و همراه را دارد. درنهایت این خود درمان­جو است که تعیین می­کند تا چه میزان به درمان پاسخ مثبت دهد.
 
علاوه بر آن مشکلات روانی و بار آن برای همگان یکسان نیست. هرکدام از رویکردهای درمانی ممکن است برای همه پاسخگو نباشد؛ بنابراین توصیه می­شود به ‌جای آن ­که به دنبال یافتن بهترین روانشناس یا مشاوره خانواده تهران باشید، به تفاوت­های فردی دقت کرده و به دنبال دکتر روان­شناس خوب و خبره باشید. توجه کنید که با کدام روان­شناس می­ توانید ارتباط بیشتری برقرار نمایید و برای در میان گذاشتن رازهایتان می­ توانید به او اعتماد کنید.
 
بهترین روانشناس تهران

سخن آخر درباره­ی بهترین روانشناس تهران

 
افراد در مواجهه با آسیب­های جسمی مانند زخم­ها معمولاً با آگاهی عمل می­کنند و حداقل می­ دانند که زخم می­بایست پاکسازی و سپس با وسیله­ مناسبی مثل بانداژ پوشیده شود، می­دانند که در طول دوره درمان نباید توسط شی یا دست انسان لمس شود، چون این کار علاوه بر درد و سوزش باعث عفونت نیز می­شود. اما معمولاً اغلب افراد نمی­دانند که زخم­های زیادی بر پیکره روحشان از کودکی تا به امروز نشسته است. نمی­دانند که شیشه روانشان پر از شکستگی­­های ترمیم نشده است و وقتی حادثه خفیف یا بزرگی پیش می­آید، دچار آشفتگی و غلیان درونی می­شوند، این­ها همان عفونت­های زخم­ها هستند که میل به برون­ریزی دارند.
 
درصورتی که دوباره سرکوب شوند فرد را روان ­رنجورتر می­کنند. حضور یک دکتر روانشناس خبره یا بهترین روانشناس تهران در کنار فرد کمک می­کند تا این آسیب ها را پاکسازی کند. به طورکلی هر فردی با هر کیفیت روانی با روان­درمانی پیشرفت می­کند (به شرط آن­که فرد درمان­پذیر باشد)، این پیشرفت موجب رهایی از الگوهای فکری و رفتاری تکراری و تغییر دید به قضایا می­شود.
 
در نهایت جامعه­ای شاد، آگاه و متشکل از افرادی که رفتار بالغانه دارند نتیجه­ی آن است که افراد با درون­کاوی مداوم سعی در گره­گشایی از هیجانات ناهشیار دارند که ثمره آن انتخاب رفتارهای آگاهانه و بالغانه است. ممکن است در شهر یا محل زندگی خود به دکتر روانشناس خوب دسترسی نداشته باشید. در این شرایط شما می توانید از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنید.
 
شما می­توانید با رزرو نوبت و مراجعه به دکتر علوی­نژاد از خدمات مشاوره و روانشناسی ایشان در زمینه­های روان­درمانی اختلالات روان­شناختی از قبیل وسواس، افسردگی، اضطراب و خدمات مشاوره خانواده، زوج‌درمانی و مشاوره کودک استفاده نمایید.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها