در اخرین آمار انجام شد

به‌روزرسانی فهرست ثروتمندان

قیمت اوراق بهادار شرکت تسلا در سال گذشته ۷ برابر شد و در بورس همچنان پرطرفدار است.
کد خبر: ۱۳۰۰۶۱۷

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دویچه وله، بنا به آمار بنیادهای مالی ارزش اوراق بهادار، شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا سال گذشته ۷۰۰ درصد رشد داشته است. بنا به گزارش بنیادهای مالی، با ترقی ارزش سهام تسلا، رئيس ۴۹ ساله آن الون ماسک نیز ثروتمندترین فرد جهان شده است. 
 
بنا به فهرست ابرثروتمندان جهانی که خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ منتشر می‌کند، ثروت ماسک به ۱۸۸ و نیم میلیارد یورو (حدود ۲۰۰ میلیارد دلار) رسیده و بدین ترتیب دارایی او بیش از یک و نیم میلیارد از دارایی جف بزوس، بنیادگذار کنسرن آمازون، بیشتر شده است.  

ماسک و بزوس که از اکتبر ۲۰۱۷ در لیست ابرثروتمندان بلومبرگ جای دارند، دارندگان بیشترین اوراق بهادار کنسرن‌های خود هستند و از این بابت سود فراوانی به جیب می‌زنند. 
 
ارزش اوراق بهادار تسلا در یک سال گذشته رشد فراوانی داشته و همچنان طرفداران زیادی دارد که روی آینده این کنسرن حساب می‌کنند. 
 
با این‌که تسلا تولید پایین و سودی جزئی دارد، اما در میدان رقابت اقتصادی از تمام خودروسازان جلو افتاده است. 
 
باید به خاطر داشت که گزارش از دارایی افراد، محاسبه‌ای دقیق نیست و بیشتر جنبه گمانه‌زنی دارد و بر پایه اطلاعاتی قابل‌دسترس درباره املاک و اموال منقول و غیرمنقول افراد فراهم می‌آید. 
 
به همین دلیل است که در رده‌بندی متفاوتی که بنیاد فوربس از لیست ثروتمندان ارائه داده، جایگاه ماسک، با ۱۷۳ میلیارد دلار دارایی، پس از بزوس با حدود ۱۸۶ هزار دلار دارایی، قرار گرفته است. 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها