دادستان عمومی و انقلاب فردیس خبر داد

دستگیری خفاش شب در فردیس +عکس

زن میانسال پس از ترک خانه‌اش به طرز مرموزی ناپدید شده بود

پایان قاتل سریالی زنان گیلانی

قاتل سریالی زنان معروف به خفاش شب گیلان که متهم به قتل هشت زن و تکه تکه کردن اجساد برخی قربانیان بود با تایید حکم مجازاتش سحرگاه دیروز در زندان لاکان به دار مجازات آویخته شد.
کد خبر: ۱۳۰۰۵۸۶

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام جم، تحقیقات برای رازگشایی در این پرونده از اوایل اردیبهشت ۹۵ و به‌دنبال کشف بقایای جسد زنی در منطقه‌ای جنگلی در حوالی رشت در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران در بررسی پرونده افراد ناپدید شده موفق به شناسایی هویت مقتول شدند.

بررسی‌ ها نشان داد، زن میانسال پس از ترک خانه‌اش به طرز مرموزی ناپدید شده بود. با شناسایی هویت مقتول، ماموران دریافتند پس از جنایت، تلفن همراه و طلاهای او سرقت شده است.

چند روز بعد بقایای جسد زنی دیگر در حاشیه شهر رشت پیدا شد. پیکر زن میانسال پس از قتل تکه‌تکه شده و داخل کیسه‌ای مشکی قرار گرفته بود.

در ادامه بقایای سومین جسد هم داخل کیسه‌ای مشکی در رشت کشف شد. جسد این زن نیز پس از قتل، تکه‌تکه شده بود.

جنایتکار سنگدل آذر سال ۹۵ چهارمین زن را هم به قتل رساند. او پس از قتل زن میانسال، جسد او را داخل کیسه‌ای مشکی قرار داده و در سیاهکل رها کرده بود.

ماموران با بررسی فرضیه شکار زنان در پوشش مسافربر به مرد ۴۰ ساله‌ای به نام فرزاد رسیدند و او را دستگیر کردند. با اعترافات فرزاد مشخص شد او با کمک همسر دومش این جنایت‌ها را مرتکب شده بود.

تحقیقات پلیسی نشان داد، فرزاد و همسر دومش مدتی بعد از ازدواج با هم نقشه سرقت از زنانی که وضعیت مالی خوبی داشتند و طلا و جواهرات همراهشان بود را طراحی کردند.

شیوه کار آنها به این ترتیب بود که سوار بر خودروی پراید خاکستری رنگ‌شان شده و بعد از پرسه‌زدن در خیابان‌های حاشیه شهر رشت ابتدا طعمه‌هایشان را سوار می‌کردند، بعد همسر او پیاده می‌شد و فرزاد با روسری زنان را خفه می‌کرد.

فرزاد در ادامه جسد را به حمام خانه‌اش انتقال می‌داد و در آنجا آنها را تکه‌تکه می‌کرد. ماموران که احتمال می‌دادند، فرزاد مرتکب قتل‌های دیگری هم شده باشد، به بازجویی‌ها از او ادامه دادند تا این که مرد جنایتکار لب به اعتراف گشود و راز سه جنایت مشابه دیگر خود را در سال‌های ۸۷ و ۸۸ فاش کرد و گفت: بعد از این سه قتل توبه کردم اما هفت‌سال بعد توبه‌ام را شکستم و به قتل زنان ادامه دادم.

بازجویی‌ها ادامه داشت تا این که قاتل خونسرد راز هشتمین جنایتش را هم افشا کرد و گفت: این زن را هم به‌عنوان مسافر سوار کرده و در جاده طارم خفه کرده و جسدش را رها کردم.

پرونده قاتل خونسرد، با صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری یک استان گیلان ارسال شد که در آنجا فرزاد فقط ارتکاب سه قتل را قبول کرد و مدعی شد، اعترافات قبلی‌اش تحت فشار بوده است.

قضات دادگاه کیفری استان گیلان بعد از محاکمه فرزاد و همسرش، وارد شور شده و قاتل سریالی را به قصاص و همسرش را به حبس محکوم کردند. این رای در دیوان‌عالی کشور تایید و سحرگاه دیروز در زندان لاکان اجرا شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها