jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۵۸۶   ۲۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۵

زن میانسال پس از ترک خانه‌اش به طرز مرموزی ناپدید شده بود

پایان قاتل سریالی زنان گیلانی

قاتل سریالی زنان معروف به خفاش شب گیلان که متهم به قتل هشت زن و تکه تکه کردن اجساد برخی قربانیان بود با تایید حکم مجازاتش سحرگاه دیروز در زندان لاکان به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام جم، تحقیقات برای رازگشایی در این پرونده از اوایل اردیبهشت ۹۵ و به‌دنبال کشف بقایای جسد زنی در منطقه‌ای جنگلی در حوالی رشت در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران در بررسی پرونده افراد ناپدید شده موفق به شناسایی هویت مقتول شدند.

بررسی‌ ها نشان داد، زن میانسال پس از ترک خانه‌اش به طرز مرموزی ناپدید شده بود. با شناسایی هویت مقتول، ماموران دریافتند پس از جنایت، تلفن همراه و طلاهای او سرقت شده است.

چند روز بعد بقایای جسد زنی دیگر در حاشیه شهر رشت پیدا شد. پیکر زن میانسال پس از قتل تکه‌تکه شده و داخل کیسه‌ای مشکی قرار گرفته بود.

در ادامه بقایای سومین جسد هم داخل کیسه‌ای مشکی در رشت کشف شد. جسد این زن نیز پس از قتل، تکه‌تکه شده بود.

جنایتکار سنگدل آذر سال ۹۵ چهارمین زن را هم به قتل رساند. او پس از قتل زن میانسال، جسد او را داخل کیسه‌ای مشکی قرار داده و در سیاهکل رها کرده بود.

ماموران با بررسی فرضیه شکار زنان در پوشش مسافربر به مرد ۴۰ ساله‌ای به نام فرزاد رسیدند و او را دستگیر کردند. با اعترافات فرزاد مشخص شد او با کمک همسر دومش این جنایت‌ها را مرتکب شده بود.

تحقیقات پلیسی نشان داد، فرزاد و همسر دومش مدتی بعد از ازدواج با هم نقشه سرقت از زنانی که وضعیت مالی خوبی داشتند و طلا و جواهرات همراهشان بود را طراحی کردند.

شیوه کار آنها به این ترتیب بود که سوار بر خودروی پراید خاکستری رنگ‌شان شده و بعد از پرسه‌زدن در خیابان‌های حاشیه شهر رشت ابتدا طعمه‌هایشان را سوار می‌کردند، بعد همسر او پیاده می‌شد و فرزاد با روسری زنان را خفه می‌کرد.

فرزاد در ادامه جسد را به حمام خانه‌اش انتقال می‌داد و در آنجا آنها را تکه‌تکه می‌کرد. ماموران که احتمال می‌دادند، فرزاد مرتکب قتل‌های دیگری هم شده باشد، به بازجویی‌ها از او ادامه دادند تا این که مرد جنایتکار لب به اعتراف گشود و راز سه جنایت مشابه دیگر خود را در سال‌های ۸۷ و ۸۸ فاش کرد و گفت: بعد از این سه قتل توبه کردم اما هفت‌سال بعد توبه‌ام را شکستم و به قتل زنان ادامه دادم.

بازجویی‌ها ادامه داشت تا این که قاتل خونسرد راز هشتمین جنایتش را هم افشا کرد و گفت: این زن را هم به‌عنوان مسافر سوار کرده و در جاده طارم خفه کرده و جسدش را رها کردم.

پرونده قاتل خونسرد، با صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری یک استان گیلان ارسال شد که در آنجا فرزاد فقط ارتکاب سه قتل را قبول کرد و مدعی شد، اعترافات قبلی‌اش تحت فشار بوده است.

قضات دادگاه کیفری استان گیلان بعد از محاکمه فرزاد و همسرش، وارد شور شده و قاتل سریالی را به قصاص و همسرش را به حبس محکوم کردند. این رای در دیوان‌عالی کشور تایید و سحرگاه دیروز در زندان لاکان اجرا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر