کانتر پوینت پژوهش با انتشار گزارش سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، اعلام کرد بازار گوشی هوشمند تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است که باعث شده خرید گوشی هوشمند ۳۲ درصد افزایش پیدا کند. برای مقایسه، فروش گوشی هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۶۶ میلیون دستگاه رسید.
کد خبر: ۱۲۹۶۵۰۱

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از زومیت، سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ در جایگاه اول فروش گوشی قرار گرفته است. درواقع این شرکت بیشتر از سه سال گذشته گوشی راهی بازار کرده است. براساس اطلاعات منتشرشده، سامسونگ نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل، ۴۸ درصد افزایش تولید تجربه کرده است.

طبق این گزارش، ریلمی سریع‌ترین شرکتی است که توانسته ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند راهی بازار کند. این دستاورد در حالی حاصل شد که اپل نتوانست سری جدید آیفون‌ را در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ راهی بازار کند و این گوشی‌ها در سه‌ماهه‌ی چهارم عرضه شدند.

سامسونگ تنها شرکتی است که در پنج منطقه مختلف توانسته بیشترین فروش و عرضه را تجربه کند. بعد از سامسونگ، هواوی عملکرد خوبی نشان داده است. اپل خارج از آمریکا و اروپا نتوانسته در بین ۵ شرکت برتر تولیدکننده گوشی هوشمند قرار بگیرد.

کانترپوینت پژوهش اطلاعاتی هم از سهم گوشی‌های ساده (فیچرفون) منتشر کرده است. در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۷۴ میلیون دستگاه فیچرفون راهی بازار شده است. ۲۴ درصد سهم این بازار در اختیار شرکت iTel و ۱۴ درصد آن در اختیار HMD Global قرار دارد که گوشی‌ نوکیا عرضه می‌کند. جایگاه سوم در اختیار  تکنو است و بعد از آن نام سامسونگ دیده می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها