jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۲۶۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۳

حوادث تهران؛ قتل

نجات از کابوس ۱۷ساله مرگ

مرد زندانی که به اتهام سرقت و قتل هم سلولی‌اش به قصاص محکوم شده بود سرانجام با جلب رضایت خانواده مقتول پس‌از ۱۷ سال از مجازات مرگ رهایی یافت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از  ایران آنلاین، رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال ۸۲ و به‌دنبال زندانی شدن یک سارق سابقه دار در زندان رجایی شهر کرج شروع شد.
چند ماه پس‌از اینکه فرید دوران حبسش را می‌گذراند با یکی از زندانیان به‌نام اکبر درگیر شد و او را در داخل زندان به قتل رساند.
 
نجات از کابوس ۱۷ساله مرگ
به دنبال مرگ اکبر بود که فرید به اتهام قتل عمد تحت بازجویی قرار گرفت. این متهم با اعتراف به قتلی که انجام داده بود به افسر پرونده گفت: من و اکبر دوماه بود که هم خرج شده بودیم بعد از مدتی من به‌دلایلی خرجم را سوا کردم اما او از این ماجرا ناراحت شد و مدام برای من مزاحمت ایجاد می‌کرد تا اینکه از دست رفتارهایش خسته شدم و تصمیم گرفتم واکنش نشان دهم برای همین چاقویی در زندان تهیه کردم تا او را بترسانم اما وقتی اکبر دید چاقو دارم نه تنها نترسید بلکه با من درگیر شد و من هم ناخواسته ضربه‌ای با چاقو به او زدم.
این زندانی سرانجام پس‌از اعتراف به جنایتی که در زندان مرتکب شده بود به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری استان تهران در سال ۸۲ تحت محاکمه قرار گرفت و با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص نفس محکوم شد.
با گذشت ۱۷ سال از این ماجرا در حالی که فرید همچنان در زندان به انتظار اجرای حکم قصاص بود و با کابوس مرگ زندگی می‌کرد سرانجام خانواده او توانست با جلب رضایت اولیای دم وپرداخت ۳۰۰میلیون تومان این مرد را از مجازات مرگ نجات دهد.
بدین ترتیب فرید که حالا در آستانه ۵۰ سالگی قرار دارد با رأی قضات و تصمیم‌گیری در پرونده‌اش در آستانه آزادی قرار دارد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر