jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۷۳۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۲

المیادین گزارش داد؛

ورود ۲۰۰۰ نظامی سودانی به یمن

منابع یمنی از ورود ۲۰۰۰ نظامی سودانی جدید به جبهه‌های «میدی» و «حرض» در یمن خبر دادند.

به گزراش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، شبکه «المیادین» به نقل از منابع یمنی آگاه گزارش کرد، دو تیپ جدید سودانی وارد جبهه‌های «میدی» و «حرض» مابین «جازان» عربستان سعودی و «حجه» یمن شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده، دوهزار نظامی سودانی سوار بر کامیون از جازان وارد مناطق «جبهات» و «الطینه» و برخی پایگاه‌های موجود میان میدی، حیران و حرض در شمال استان حجه شدند تا جایگزین نیروهای تیپ ششم (اللواء السادس) شوند، این تیپ یکی از تیپ‌های سودانی است که در قالب ائتلاف سعودی علیه یمن در جنگ شرکت دارد.

المیادین افزود، تیپ ششم دو ماه دیگر به سودان بازمی‌گردد و تیپ سودانی جدید موسوم به «حزم ۸» همچنان نیازمند آموزش درباره چگونگی نبرد در میدی و حرض و آشنایی با این منطقه است.

«عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر دولت انتقالی سودان مدتی پیش اعلام کرد، کشورش در راستای کاهش حضور نظامی در یمن از ۱۵ هزار نظامی به ۵ هزار نظامی کار می‌کند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها