jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۳۳   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۵

شاه بحرین و رئیس‌ رژیم صهیونیستی در یک گفت‌و‌گوی تلفنی بر توسعه روابط دو جانبه تأکید کردند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین، روز ملی این کشور و سالروز به پادشاهی رسیدن حمد بن عیسی را به وی تبریک گفت.

به نوشته وبسایت روزنامه الوطن، در این گفت‌و‌گو، رئیس رژیم اسرائیل ابراز امیدواری کرد که توافق سازش میان دو طرف، در توسعه امنیت و ثبات منطقه نقش آفرین باشد.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» نیز مدعی شد که منامه برای برقراری روابط خوب با تمامی کشورها که در خدمت منافع روند صلح در منطقه و به نفع کشورها و مردم منطقه باشد، اصرار دارد.

بحرین بعد از امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شهریور ماه گذشته، روابط تجاری و سیاسی خود را به همراه امارات با این رژیم آغاز کرده است و «زاید بن راشد الزیانی»، وزیر تجارت، صنعت و گردشگری بحرین در ۱۳ آذر ماه به تل آویو سفر کرد و تفاهمات و توافقات اقتصادی متعددی با این رژیم امضاء کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها