jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۵۰۸ ۱۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۴

خلافکار جوان با همدستی دوستانش، تنباکوی تقلبی تولید می کرد

قلیان با طعم فضله کبوتر!

سه دوست، هم‌کلاسی و هم‌محلی، از همان‌هایی که پنجم دبستان را که خواندند فکر کردند دیگر تحصیل به دردشان نمی‌خورد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ضمیمه تپش روزنامه جام جم، از همان‌ها که معتقد بودند به غیر از درس خواندن راه برای کسب درآمد زیاد است و یکی از این راه‌ها، کار خلاف است اما آنها راهی که برای پولدار شدن انتخاب کردند کمی متفاوت با خلافکارهای دیگر است.

سراغ تنباکوی تقلبی رفتند و شگردشان سوژه داغ فضای مجازی شده بود. این هفته سراغ یکی از آنها رفتیم و پای صحبت‌هایش نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

به چه جرمی بازداشت شدید؟
فروش تنباکوی تقلبی قلیان.

تنباکوی تقلبی؟ از کجا تهیه می‌کردید؟
خودمان می‌ساختیم. کار سختی نیست، فرمولش را شما هم بلد باشی می‌توانی درست کنی.

فرمولش چیست؟
فضله کبوتر به اضافه کاه و علف و کمی هم اسانس خوراکی .اینها را با هم مخلوط می‌کردیم و در بسته‌بندی‌های تنباکو با مارک و اسم تقلبی قرار می‌دادیم.

اسانس خوراکی برای چه بود؟
بوی فضله کبوتر گرفته می‌شد و از طرفی هم به تنباکوها رنگ و شکل می‌دادیم. هر اسانس یک نوع تنباکو بود. اسانس سیب برای تنباکوی سیب، اسانس آلبالو برای تنباکوی آلبالو و ...

این فرمول را از کجا بدست آوردید؟
خودمان کشف کردیم. شاید اگر کشورهای دیگر بود این فرمول را ثبت هم می‌کردند. (پسر جوان این جمله را که می‌گوید، لبخندی می‌زند تا نشان دهد مزاح می‌کند.)

نگفتی چطور به این فرمول رسیدید؟
ما زیاد قلیان می‌کشیم. اگر بگویم بیشتر روزمان را به اضافه پاسی از شب‌هایمان را در قهوه‌خانه‌ها می‌گذرانیم دروغ نگفتم. قبلا راحت می‌رفتیم، اما الان باید سراغ قهوه‌خانه‌های زیر‌زمینی برویم که پول بیشتری می‌گیرند. برای هر قلیان کلی باید پول می‌دادیم، با خودمان گفتیم فروش تنباکو درآمد خوبی دارد و کسی که قلیان می‌کشد یک جورایی به آن وابسته است و پول خوبی برای تنباکو می‌دهد. از طرفی یکی از همدست‌هایم چند کبوتر در پشت‌بام دارد. یک شب که به خانه او رفته بودیم و برای کشیدن قلیان راهی پشت‌بام شدیم با دیدن فضله‌های کبوتر به ذهنم خطور کرد که می‌شود از آن برای ساخت تنباکو استفاده کرد. جرقه آن شب باعث شد به فکر تولید تنباکو تقلبی بیفتیم.

می‌دانستی این تنباکو‌ها برای ریه و بدن انسان ضرر دارد؟
قلیان کلا برای بدن و ریه ضرر دارد چه با فضله چه بدون آن.

این تنباکوها را چند می‌فروختید؟
هر بسته ۳۵ هزار تومان.

فکر می‌کردید روزی دستگیر شوید؟
حتی یک درصد. با خودمان می‌گفتیم چه کسی متوجه می‌شود این تنباکوها تقلبی است که بخواهد از ما شکایت کند.

اما دستگیر شدید؟
بله، ظاهرا تصور ما با حقیقت ماجرا فرق داشت و این‌که می‌گویند پلیس یک پله از ما جلوتر است حقیقت دارد.

پشیمان هستید؟
[نگاهی به دستبندهای دستش می‌کند و می‌گوید:] با این شرایط قطعا پشیمانم. کار اشتباه و نسنجیده‌ای انجام دادیم که به دستگیری و حبس ختم شد و واقعا از کاری که کرده‌ایم پشیمانیم. از وقتی دستگیر شده‌ و متوجه شده‌ام این فضله‌ها برای سلامتی انسان مضر است با خودم می‌گویم چه خوب شد که کسی به خاطر تنباکوهای تقلبی ما فوت نکرده یا بیماری بدی نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر