آسیب های دخالت نفر سوم در زندگی مشترک

پیامد های دخالت نفر سوم در زندگی

یک روانشناس ومشاور درباره آسیب‌های دخالت نفر سوم در حل اختلافات بین زوج ها توضیحاتی داد
کد خبر: ۱۲۸۸۳۳۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل  از آوای جامعه ، زهرا امام ، درباره آسیب‌های دخالت نفر سوم در اختلافات بین زوجین اظهار داشت:  زمانی که زوج ها در زندگی مشترک با اختلاف مواجهه می‌شوند، داشتن مهارت‌هایی مانند قدرت حل مسئله می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات زوجین برای حل مشکلات و اختلافات خود از نفر سومی کمک می‌گیرند، افزود: نفر سوم معمولا راهکارهایی را ارائه می‌دهد که یا فقط مناسب زندگی خودش است و یا موجب شکست در زندگی‌اش شده است.

این روانشناس با بیان اینکه زوجین باید از یکدیگر شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند هیجانات خود را به هنگام بروز اختلافات کنترل کنند، گفت: با همدلی کردن می‌توان از حاد شدن مشکلات در زندگی مشترک جلوگیری کرد، اما دخالت نفر سوم اقدام مناسبی نیست.

امام با اشاره به اینکه دردِ دل با نفر سوم مشکلاتی را در زندگی مشترک افراد ایجاد می‌کند، ادامه داد: این اقدام باعث می‌شود فرد دیگری به حریم خصوصی ما راه یابد و در زندگی مشترک ما دخالت کند، حتی ممکن است بعد از دخالت آن ما نیز ناراحت شویم.

وی گفت: زمانی که نفر سومی را وارد حریم خصوصی خود می‌کنیم و مشکلاتمان را به بیرون از خانواده منتقل می‌کنیم، اعتبار و ارزش همسرمان را با این دردِ دل کردن پایین می‌آوریم، بنابراین دیگر اطرافیان ما احترام سابق را به همسرمان نمی‌گذارند.

پیامد های دخالت نفر سوم در زندگی

این روانشناس با بیان اینکه به جای مشورت گرفتن از فردی که اطلاعی از سلامت روان  آن نداریم باید با یک مشاور صحبت کنیم، تصریح کرد: اگر زوجین بتوانند در فضای آرام و به دور از تنش صحبت کنند، آنگاه می‌توانند مشکلات خود را حل کنند، همچنین گاهی مشکلات امروز زوجین حاصل پرونده‌های باز و مشکلات حل نشده گذشته است که مشکل جدید را به وجود آورده است.

امام خاطرنشان کرد: افراد باید مهارت‌های حل مسئله را فراگیرند، هیجانات خود را کنترل کنند و به دیگران اجازه دخالت در زندگی مشترکشان را ندهند، با این اقدامات علاوه بر حل مشکلات زندگی مشترک می‌توان از سرد شدن رابطه زوجین جلوگیری کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها