طبق یادداشت سازمان مدیریت امور اضطراری فدرال، 34 تن از کارکنان کاخ سفید و افراد نزدیک به آن در روزهای اخیر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.
کد خبر: ۱۲۷۹۱۵۶
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، از زمان اعلام خبر ابتلای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش «ملانیا ترامپ» به کرونا در جمعه هفته گذشته (۱۱ مهر ماه) تاکنون، دستکم ۳۴ تن از کارکنان کاخ سفید و دیگر مقام‌های رسمی این کشور که ارتباط نزدیکی با کاخ سفید داشته‌اند، به کرونا مبتلا شده‌اند.
 
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» طبق یادداشت سازمان مدیریت امور اضطراری فدرال (FEMA)، سی‌وچهار نفر از کارکنان کاخ سفید و دیگر افرادی که با کاخ ریاست‌جمهوری آمریکا ارتباط داشته‌اند در روزهای اخیر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.
 
شبکه ای بی سی نیز در این خصوص گزارش کرد، این آمار و ارقام در حقیقت ده مورد بیشتر از ۲۴ کارمند کاخ سفید هستند که پیش از این گزارش شده بود به کرونا مبتلا شده‌اند.
 
در این یادداشت آمده است که یکی از مشاوران ارشد رئیس‌جمهور که نام وی نامشخص است، در میان آنهایی است که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است.
 
علی‌رغم آنکه نام این مشاور ترامپ در این یادداشت ذکر نشده است اما تست کرونای دو نفر از مشاوران ارشد ترامپ به نام‌های «استفان میلر» و «هوپ هیکس» به ترتیب سه‌شنبه شب به وقت محلی و هفته گذشته مثبت اعلام شد.
 
تست کرونای چندین نفر از زمانی مثبت اعلام شد که چندی پیش در مراسم «باغ رز» کاخ سفید برای معرفی نامزدی قاضی «امی کانی برت» برای اداره دیوان عالی آمریکا حضور یافته بودند که در آن میان می‌توان به خود رئیس‌جمهور، «کریس کریستی» فرماندار سابق نیوجرسی، «کلیان کانوی» مشاور سابق رئیس‌جمهور و سناتور «مایک لی» از ایالت یوتا و «تام تیلیس» از ایالت کارولینای شمالی اشاره کرد.
 
«کیلی مک انانی» سخنگوی کاخ سفید و چندین تن دیگر از کارکنان کاخ سفید و «رونا مک دانیل» رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان و «بیل استپین»  مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ نیز به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.
 
ترامپ روز شنبه (۱۲ مهر ماه) با هواپیما به بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن منتقل شد و با داروی «رمدیسیویر» تحت درمان قرار گرفت و روز دوشنبه به تشخیص پزشک بیمارستان ترخیص و به کاخ سفید منتقل شد و علیرغم آنکه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به وی توصیه کرده بود که باید به مدت ۱۴ روز از زمان شروع علائم در قرنطینه بماند، کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ روز گذشته (چهارشنبه) به دفتر کار خود در کاخ سفید بازگشته است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها