jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۸۶۷۲ ۱۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۲۲

کوکی کشمشی یکی از کلوچه های مغز دار است

طرز تهیه کوکی کشمش و گردو

. این کوکی‌های ترد و خوشمزه را می‌توانید در نوشیدنی مورد علاقه خود فرو کنید و از آن به عنوان عصرانه‌ای لذیذ لذت ببرید. خمیر بیسکوتی سنتی ایتالیایی در واقع هیچ کره یا روغنی ندارد و در عوض زرده تخم مرغ بیشتری دارد. اما دستوری که اینجا مورد استفاده قرار گرفته کمی روغن دارد که باعث می‌شود کار با خمیر راحت‌تر شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران کوک،کوکی کشمش و گردو نوعی کوکی ایتالیایی است که به آن بیسکوتی هم گفته می‌شودخمیر این کوکی به سادگی و در عرض ۱۰ دقیقه آماده می‌شودپس از آن این خمیر باید دو بار در فر پخته شوددر مجموع تهیه کوکی کشمش و گردو حدود ۱ ساعت وقت می‌گیرد.

طرز تهیه کوکی کشمش و گردو

مواد لازم کوکی

آرد 1 و 3/4 پیمانه
شکر 3/4 پیمانه
بیکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری
تخم مرغ بزرگ 2 عدد
روغن مایع 1/4 پیمانه
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
کشمش 1/2 پیمانه
گردوی خرد شده 1/2 پیمانه

 

طرز تهیه کوکی

  1. ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شودروی سینی فر هم کاغذ روغنی بکشیدآرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و در کاسه‌ای الک کنید و کنار بگذاریددر کاسه دیگری شکر، روغن، تخم مرغ و وانیل را بریزید و با همزن بزنید تا مخلوط غلیظی حاضر شودمواد خشک را به تدریج روی مواد تر بریزید و هم بزنید تا خمیر کوکی آماده شودکشمش و گردوی خرد شده را روی خمیر بریزید و با آن مخلوط کنیدخمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
  2. اگر خمیر بیش از حد چسبناک است و نمی‌توانید با آن کار کنید کمی آرد به آن اضافه کنیدروی سطح کار هم آرد بپاشید و هر کدام از بخش‌های خمیر را روی سطح بغلتانید و به صورت لوله درازی در بیاوریدسپس روی هر کدام از لوله‌ها با دست فشار بدهید تا به پهنای حدوداً ۵ سانت باز شوند.
  3. خمیر‌ را در سینی فر آماده شده بگذارید و به مدت ۲۸ دقیقه در فر قرار دهیدسپس بگذارید ۱۰۲۰ دقیقه بماند و خنک شوددمای فر را به ۱۶۰ درجه کاهش دهیدوقتی خمیر نیم پخته کوکی خنک شد آن را به شکل مایل برش بزنید.
  4. کوکی‌های برش خورده را مجدداً در سینی فر بچینید و ۸ دقیقه در فر قرار دهید تا یک طرف آنها طلایی شودکوکی‌ها را برعکس کنید ۸ دقیقه دیگر هم در فر قرار دهیدبگذاریدکوکی کشمش و گردو کاملاً خنک شود سپس آن را با چای یا شیر سرو کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر