Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۴۹۹ ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۱

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون بود و هوا در محدوده قابل قبول بود. پیش‌بینی می‌شود امروز (۴ شهریور ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول باقی‌بماند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه امروز (۴ شهریورماه) حاکمیت جو آرام همراه با آغاز تردد خودروها باعث افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.
 
طی روز با افزایش تندی باد شرایط را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می کند و با رشد ابر در برخی ساعات بعدازظهر بیشینه غلظت آلاینده «ازن» نیز نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد شد بنابراین بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
 
در اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود که با وجود افزایش ترافیک تداوم وزش باد از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری کند و کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار گیرد.
 
با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۵ شهریور ماه) و همزمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده می‌شود و به‌تبع آن شاهد کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.
 
طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.
 
با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (۵ شهریور ماه) در بیشتر مناطق پایتخت برقراری وضعیت قابل‌قبول دور از انتظار نخواهد بود.
 
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر