jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۷۰۱   ۲۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۲

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری چهار مرد و یک زن در پی کشف جسد مرد جوانی که بر اثر خفگی در منزل خود واقع در شرق تهران جان باخته بود، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایسنا سرهنگ کارآگاه علی گودرزی در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۲۱ هفدهم اردیبهشت ماه، گزارش وقوع یک فقره قتل از طریق کلانتری حکیمیه به پلیس آگاهی اعلام شد. در پس وقوع این قتل رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و آن‌ها به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در محل با جسد مرد ۳۶ساله ای به نام «فرهاد» روبرو شدند که دستهایش از پشت بسته و یک شال زنانه دور گردنش بود، گفت: بر اساس شواهد و برخی مدارک مشخص بود که وی به دلیل خفگی جان خود را از دست داده است همچنین آثار انگشت مقتول بر روی تعدادی سفته زده شده بود که تعدادی از سفته ها نیز در محل کشف شد.

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: یکی از آشنایان مقتول به نام مهشید که جسد را کشف کرده بود طی بازجویی های اولیه به کارآگاهان گفت موبایل مقتول دو روز از دسترس خارج بوده و آن ها با یکدیگر تماسی نداشتند، بنابراین پس به منزلش مراجعه و مشاهده کرده که خودروی مقتول در پارکینگ است، همچنین متوجه شده که تلویزیون روشن است. بر همین اساس با پلیس و آتش نشانی تماس گرفته که بعد از گشوده شدن در با جسد فرهاد روبرو شدند.

کارآگاه گودرزی افزود: در گام نخست تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم به بررسی دوربین های مداربسته ساختمان های مجاور محل وقوع جنایت پرداختند که مشخص شد در ساعت ۲۱ شب حادثه یک زن به همراه چهار مرد با یک خودروی سمند به درب مجتمع مسکونی مراجعه کردند. بر اساس فیلم‌های دوربین مداربسته ابتدا چهار مرد با ماسک و یک زن که چادر و ماسک دارد وارد ساختمان می شوند، چند دقیقه بعد زن بدون چادر از ساختمان خارج شده و با خودروی سمند محل را ترک می کند. ساعت ۲۱:۳۰ نیز چهار مرد دیگر در حالی که اسناد و مدارکی را در دست داشتند به سرعت از ساختمان خارج شده و پیاده از محل فرار می‌کنند.

وی گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته و سفته های کشف شده در صحنه قتل کارآگاهان متوجه شدند فرهاد با یکی از دوستانش به نام شاهین اختلاف مالی داشته است. به همین دلیل تحقیقات کارآگاهان بر روی این فرد متمرکز شد و مشخص شد شاهین در شب حادثه به همراه زنی به نام ناهید، دو تن از دوستانش و برادرش به منزل مقتول مراجعه کرده‌اند. با شناسایی متهمان هر پنج متهم در یک عملیات ضربتی و به صورت همزمان دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی انتقال یافتند.

گودرزی افزود: شاهین در بدو ورود به اداره دهم به قتل فرهاد اعتراف کرد و اظهار کرد که سه سال گذشته با فرهاد در بیمارستان آشنا شده است. فرهاد پس از مدتی به او پیشنهاد شرکت در یک پروژه را داده و او نیز با اعتماد به فرهاد ۱۸ فقره چک به مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال به او داده است اما چند وقت پیش فهمیده که پروژه ای در کار نیست و از او کلاهبرداری شده است. حتی متوجه شده که تعدادی از چک ها هم برگشت خورده است.

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: شاهین در ادامه گفت که با ناهید که وکیل است مشورت کرده و او گفته که از لحاظ قانونی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد و باید با ترساندن فرهاد مجبورش کند که به او سفته بدهد، تا بتواند خسارتش را از او بگیرد. با دو تن از دوستان و برادرش صحبت کرده و آنها نیز حاضر شدند به او کمک کنند. در شب حادثه همگی با سمند ناهید به درب منزل فرهاد رفتند و چون می دانستند فرهاد در را به روی هر کسی باز نمی کند ناهید با یک بشقاب حلوای نذری به درب منزل فرهاد رفته و وقتی فرهاد درب را باز کرد آن‌ها به زور وارد شدند و پس از آن ناهید رفت.

وی افزود:‌ متهم گفت که در ابتدا دست و پای مقتول را بستند و به حدود ۲۰ فقره سفته اثر انگشتش را زدند اما با توجه به مقاومت مقتول و اینکه قصد داشته فریاد بزند یک عدد آمپول کورتان به او تزریق کردند و دهانش را با شال بستند که بعد از چند دقیقه متوجه شدند نفس نمی‌کشد. به گفته متهم آن ها سعی کردند با ماساژ و تنفس مصنوعی نجاتش دهند اما او جان خود را از دست داده بوده است بنابراین متهم و همدستانش با برداشتن تلفن همراه، لپ تاپ و سفته‌ها از محل متواری شدند.

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: متهمان با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر