jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۶۱۱۴   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۱

بازیکن تیم ملی شطرنج با اشاره به پست اینستاگرامی خود در چندی قبل گفت: می خواستند القا کنند که من می‌روم دیگر بر نمی‌گردم اما اصلا این طور نبود.

به گزارش جام جم آنلاین از جام جم، سارا سادات خادم الشریعه، بانوی شطرنج باز کشورمان در محل فدzراسیون حاضر شد و برای بازگشت به تیم ملی اعلام آمادگی کرد. او که روزه سکوت گرفته بود در گفت و گوی اختصاصی با جام‌جم سکوتش را شکست.او ماه‌ها حرف به زبان نیاورد تا حاشیه جدیدی برایش ایجاد نشود.

چه شد که تصمیم گرفتید دوباره به تیم ملی برگردید؟

آن زمان که آن پست را منتشر کردم خیلی‌ها سعی داشتند تا طور دیگری این ماجرا را نشان بدهند.می خواستند القا کنند که من می‌روم دیگر بر نمی‌گردم اما اصلا این طور نبود.من بلافاصله پست دیگری گذاشتم و توضیح دادم که هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.مشکل من با فدراسیون بود و خدا را شکر حالا این مشکل حل شده است.

دلیل اختلاف شما با فدراسیون چیست؟

ورزشکاری که برای یک فدراسیون بازی می‌کند باید همه جوره مورد توجه باشد.بحث من فقط مسائل مالی نیست،ماها پشت‌مان به فدراسیون گرم نبود.هیچ حمایتی نمی‌شدم فقط تا وقتی که مقام می‌آوردم سارا خادم الشریعه بودم.بعد از آن دیگر هیچ خبری نبود.در هر مسابقه ای می‌رفتم و جایزه می‌گرفتم این جوایز را برجسته می‌کردنددر صورتی که خیلی از این مسابقات را با هزینه شخصی رفته بودم و این جایزه‌ها همان‌خرج سفرم را در می‌آورد.همیشه ساکت بودم و هیچ چیزی نمی‌گفتم،هیچ گله ای نمی‌کردم اما بالاخره آدم یک جاهایی نمی‌توان سکوت کرد.یک جاهایی باید گفت تا همه بدانند که چه اتفاقاتی می‌افتد.

 چه درخواستی از مسؤولان فدراسیون شطرنج دارید؟

من خواسته‌ام این بود تا از بچه‌های شطرنج باز حمایت شود.بدون امکانات و بدون هیچ حمایتی مسابقه می‌دادیم و انتهایش هیچ چیز نبود.من دلخور بودم و دلیل جدایی‌ام هم همین بود.حالا خدا را شکر تغییرات در فدراسیون انجام شده است و این فدراسیون سرپرست دارد.اتفاقاتی دارد می‌افتد که خوشحال کننده است.فیروزجا از ایران رفت،تا قبل از این‌که او برود خیلی ‌ها اصلا نمی‌دانستند که چنین کسی در تیم ملی است می‌دانید چرا؟چون ما بچه‌های شطرنج عادت نداریم شلوغ بازی کنیم.عادت نداریم هیاهو کنیم وحق مان را این طوری بگیریم.حالا نمی‌خواهم زیاد بحث گذشته را باز کنم.آن روز به فدراسیون رفتم.صحبت‌هایی انجام شد و امیدوارم که وزارت ورزش از این به بعد بیشتر حواس اش به فدراسیون شطرنج باشد.بچه‌های ما واقعا خوب و بهترین هستند و باید قدر آنها را دانست.

در این مدت شایعاتی در مورد رفتن شما از کشور مطرح شد. چه نظری در اینباره دارید؟

دوست نداشتم اصلا در این مورد حرف بزنم.چند ماه هم سکوت کرده بودم تا بیشتر به حواشی دامن زده نشود.اصلا دوست ندارم شعار بدهم و اهل شعار دادن هم نیستم.هر کسی در زندگی اش ممکن است تصمیماتی بگیرد.من ‌قبل از این‌که 18سالم بشود از آمریکا پیشنهاد داشتم.در آنجا دانشگاه‌هایی هست که ورزشکاران شطرنج را جذب می‌کنند.به این صورت که می‌شد آنجا زندگی کرد اما برای کشور دیگری مسابقه داد.من بارها به مسابقات مختلف رفته ام و برگشته ام.شطرنج بازان برای خودشان شخصیت مستقل دارند و بارها فدراسیون جهانی بدون دخالت فدراسیون از من برای مسابقات مختلف دعوت کرده است.رفته‌ام،مسابقه داده‌ام و برگشته‌ام.این بار هم با تغییراتی که در فدراسیون رخ داد برگشته‌ام و امیدوارم اتفاق‌های خوبی برای خودم، رشته ورزشی‌ام و کشورم بیفتد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر